سه شنبه , ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
خانه » ویژه » بیمه ایران با کمترین سطح توانگری، بیشترین ظرفیت مجاز قبولی اتکایی را دارد!

بیمه ایران با کمترین سطح توانگری، بیشترین ظرفیت مجاز قبولی اتکایی را دارد!

تازه ترین اطلاعات منتشر شده درباره ظرفیت مجاز نگهداری ریسک و قبولی اتکایی شرکت های بیمه نشان می دهد شرکت بیمه ایران با کمترین سطح توانگری مالی، بیشتری ظرفیت مجاز قبولی اتکایی را دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، آن طور که اطلاعات بیمه مرکزی نشان می دهد شرکت بیمه ایران طی چهار سال منتهی به ۱۳۹۵ پیوسته با کاهش نسبت توانگری مالی مواجه بوده، به طوری که در سال گذشته این عدد به ۴۰ درصد رسیده است.

با این حال ظرفیت مجاز نگهداری ریسک و قبولی اتکایی شرکت های بیمه نشان می دهد تنها چهار شرکت بیمه ایران، بیمه پاسارگاد، بیمه ملت و بیمه ایران معین مجوز قبولی اتکایی دریافت کرده اند. نکته قابل توجه این است که ظرفیت مجاز قبولی اتکایی شرکت بیمه ایران ۸٫۲۳۶٫۶۷۰ میلیون ریال اعلام شده است.

این عدد بیشترین ظرفیت مجاز قبولی اتکایی در میان چهار شرکت مذکور است و این ابهام را ایجاد کرده که شرکتی با نسبت توانگری ۴۰ درصد، چگونه توانسته بیشترین ظرفیت مجاز قبولی اتکایی را از آن خود کند؟

آن طور که مقام های مسئول در بیمه مرکزی اعلام کرده اند، «بر اساس اساسنامه بیمه ایران که مصوبه‌ای قانونی است، این شرکت فعلاً نیاز به اخذ مجور از بیمه مرکزی جهت عملیات اتکائی ندارد.» این نشان می دهد احتمالا بر سر عبارت «فعلا» مناقشه ای در کار است و قصد بر این است که وضعیت بیمه ایران از این منظر مورد بازنگری قرار بگیرد.

گرچه بیمه ایران اعلام کرده برنامه ترمیم مالی را در دستور کار دارد و به زودی وضعیت توانگری خود را اصلاح خواهد کرد، اما مشخص نیست در این دوره گذار، تکلیف بیمه گزاران اتکایی آن چه خواهد بود.

 

* کد خبر: 6576

این را نیز بررسی کنید

حقوق و مزایای مدیران شرکت های بیمه افشا خواهد شد

ماده ۴۲ دستورالعمل حاکمیت شرکتی شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *