یکشنبه , ۶ اسفند ۱۴۰۲

بانک مرکزی، مجوز افزایش سرمایه بانک آینده را صادر کرد

بانک آینده در راستای ماموریت اصلی خود با ایفای نقش برای افزایش رفاه جامعه، تقویت تولید، ایجاد پایداری در توسعه اقتصادی کشور، ارتقای سلامت عملکرد و استحکام مالی بانک، فرآیند افزایش سرمایه برای دستیابی به سرمایه ۳۰ (سی) هزار میلیاردریالی را از دو سال گذشته آغاز کرده است.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، پس از موافقت بانک مرکزی ج.ا.ایران و سازمان بورسو اوراق بهادار، مراحل اجرایی افزایش سرمایه از مبلغ ۸( هشت) هزار میلیارد ریال به مبلغ ۱۶( شانزده) هزار میلیاردریال آغاز و آگهی پذیره نویسی افزایش سرمایه در تاریخ پنجم اسفند ۱۳۹۴ از طریق جراید کثیر الانتشار به اطلاع عموم رسید. درنهایت، پس از تصدیق کلیه مراحل قانونی صورت پذیرفته توسط بانک مرکزی ج.ا.ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار،مرحله اول افزایش سرمایه در تاریخ ۱۱ بهمن ماه ۱۳۹۵ محقق شده و دراداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری تهران به ثبت قانونی رسید.
در اجرایی مرحله دوم، بانک مرکزی ج.ا.ایران، مجوز افزایش سرمایه بانک آینده از مبلغ ۱۶ ( شانزده ) هزار میلیارد ریال به مبلغ ۳۰ (سی) هزار میلیاردریال از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده سهام داران را صادر و انجام آن با رعایت قوانین و مقررات را ابلاغ کرد .
هیأت مدیره بانک آینده ابراز امیدواری کرد؛این افزایش سرمایه ۱۴ (چهارده) هزار میلیارد ریالیمنجر به ارتقای توانایی بانک در تجهیز و تخصیص منابع و ایجاد ترکیب مناسبی از درآمدها و بازدهی مطلوب و موردانتظار سپرده گذاران و سهام داران و هم چنین اصلاح نسبت های مالی بانک می¬گردد.
همچنین، هیأت مدیره بانک آینده در نظر دارد؛ همسو با استانداردهای بین المللی و مدل جدید نظارتی بانک مرکزی ج.ا.ایران،تا پایان سال ۱۳۹۷، نسبت به افزایش سرمایه بانک از ۳۰ (سی) هزار میلیارد ریال به ۵۰ (پنجاه) هزار میلیارد اقدام نماید.

 

کد خبر: 6501

این را نیز بررسی کنید

صادرات

مشارکت بانک صادرات ایران در جشن تولد بیش از ۶۹ هزار نوزاد

بانک صادرات ایران، امسال ۶۹ هزار و ۷۲۱ فقره تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری پرداخت کرده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *