سه شنبه , ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
خانه » بیمه » بیمه آسیا ۷۰ ریال سود تقسیم کرد

بیمه آسیا ۷۰ ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه آسیا با حضور۹۲ درصد سهامداران، مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره بیمه آسیا ، نمایندگان وزارت امور اقتصادی و دارایی، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سازمان بورس و اوراق بهادار و سازمان حسابرسی روز دو شنبه ۱۳۹۶/۴/۲۶برگزار و صورت های مالی سال۱۳۹۵ این شرکت به تصویب رسید.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، دکتر کاردگر، نایب رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل بیمه آسیا با اشاره به سود۱۵۵ریالی هر سهم و تقسیم ۷۰ریال سود بین سهامداران و تأکید بر روند رو به رشد تولید حق بیمه در سال ۱۳۹۵، گفت: تولید حق بیمه در سال ۱۳۹۵ بالغ بر۲۷۶۵۴ میلیارد ریال گردید که نسبت به سال ۱۳۹۴ با ۲۱ درصد رشد همراه بوده است.
مدیرعامل بیمه آسیا با اشاره به نسبت خسارت ۶۸ درصدی در سال ۱۳۹۵، اظهار داشت: شرکت بیمه آسیا در سال ۱۳۹۵ بالغ بر ۱۸۸۴۹ میلیارد ریال خسارت به بیمه گذاران خود و زیان دیدگان پرداخت کرده است.
دکتر کاردگر در ادامه با مقایسه درآمد سرمایه گذاری بیمه آسیا در سال های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ از رشد ۱/۴(یک و چهار دهم) درصدی درآمد سرمایه گذاری بیمه آسیا در سال ۱۳۹۵ خبر داد.
نایب رئیس هیات مدیره بیمه آسیا با اشاره به سهم ۱۰/۱ (ده و یک دهم)درصدی بیمه آسیا از کل بازار بیمه و ۱۶/۲ (شانزده و دو دهم)درصدی از بازار بیمه خصوصی کشور اظهار امیدواری کرد که روند رو به رشد سهم بیمه آسیا از صنعت بیمه کشور در سال ۱۳۹۶ همچنان ادامه داشته باشد.
بنابراین گزارش ، بخش بعدی مجمع ،پاسخگویی مستدل به بندهای گزارش حسابرس بود که در نهایت صورت های مالی سال ۱۳۹۵ بیمه آسیا به اتفاق آرای حاضرین مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه آسیا به تصویب رسید.
انتخاب حسابرس و بازرس قانونی و تعیین روزنامه کثیرالانتشار برای درج آگهی های بیمه آسیا بخش پایانی مجمع بود که براساس آن سازمان حسابرسی به عنوان حسابرس و بازرس قانونی و روزنامه های اطلاعات و دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه های کثیرالانتشاربرای درج آگهی های بیمه آسیا تعیین شدند.

* کد خبر: 6490

این را نیز بررسی کنید

مشعلچی: مصوبه مولدسازی دارایی های دولت، شامل بیمه مرکزی نیست

در حالی بند یک «مصوبه مولدسازی دارایی های دولت» تصریح کرده است که «شرکت های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *