یکشنبه , ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
خانه » بانک » برنامه ریزی بانک ملی ایران برای پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری به صورت الکترونیکی

برنامه ریزی بانک ملی ایران برای پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری به صورت الکترونیکی

مدیرعامل کارگزاری بانک ملی ایران با تاکید بر این که پذیره نویسی صندوق های سرمایه گذاری در شعب بانک ها بسیار وقت گیر است، از آغاز اقداماتی برای پیاده سازی این روند به صورت الکترونیکی خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، محمد حسن ابراهیمی با اشاره به اینکه هم اکنون صندوق سرمایه گذاری اعتماد در ۱۰۱ شعبه بانک ملی ایران در حال پذیره نویسی است، گفت: این روند بخش قابل توجهی از همکاران ما را درگیر کرده است.
وی ادامه داد: افرادی که در بازار سرمایه فعالند، هم با صندوق و هم با معاملات الکترونیکی آشنایی کافی دارند و واقعا نیاز نیست که برای چنین معاملاتی به شعبه بانک مراجعه کنند.
ابراهیمی با تاکید بر اینکه روند مشابه خرید و فروش های آنلاین در بازار سهام باید در پذیره نویسی صندوق های سرمایه گذاری نیز ایجاد شود، اظهار کرد: در کل نظام بانکی، تنها یک بانک سیستم پذیره نویسی الکترونیکی صندوق های سرمایه گذاری را پیاده کرده است، در حالی که بانک ملی ایران بسترهای بسیار خوبی برای این کار دارد.
به گفته وی، سامانه «بام» امکانات فراوانی دارد که می توان پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری اعتماد را نیز به آن اضافه کرد.
روز شنبه ۲۷ خرداد ماه صندوق سرمایه گذاری اعتماد کارگزاری بانک ملی ایران با حضور اعضای هیات مدیره و جمعی از مدیران کارگزاری بانک ملی ایران افتتاح شد. پذیره نویسی این صندوق به مدت شش روز و به صورت همزمان در ۱۰۱ شعبه منتخب بانک ملی ایران آغاز شد. این پذیره نویسی در مرحله اول به میزان ۱۰۰۰ میلیارد ریال بود.

* کد خبر: 6358

این را نیز بررسی کنید

گشایش ارزی ۳۰۰ میلیون یورویی

پس از مذاکرات پولی و بانکی موفق با مقامات بانکی عراق، گشایش های ارزی جدیدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *