یکشنبه , ۹ بهمن ۱۴۰۱
خانه » بیمه » صنعت بیمه چاره ای جز بهره گیری از تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات برای اقتصادی کردن بیمه شخص ثالث ندارد

صنعت بیمه چاره ای جز بهره گیری از تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات برای اقتصادی کردن بیمه شخص ثالث ندارد

همکاری و همراهی مدیران فناوری و اطلاعات و خودرو صنعت بیمه کشور موجب تحقق اهداف استقرار سامانه هدایت و نظارت الکترونیکی بیمه خواهدشد.
به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، حبیب میرزایی معاون نظارت بیمه مرکزی در گردهمایی مشترک مدیران IT و خوروی شرکت های بیمه گفت: در قانون بیمه شخص ثالث الزامات متعددی برای ارائه خدمات الکترونیکی پیش بینی شده است.
وی افزود: در قانون بیمه شخص ثالث برای هریک از دستگاهها، شامل صنعت بیمه ، وزارت بهداشت، نیروی انتظامی و قوه قضائیه تکالیفی برای تهیه و تبادل اطلاعات مربوطه ذکر شده است. در این میان در صورت طراحی و اجرای درست سامانه صدور و پرداخت بیمه شخص ثالث به صورت آنلاین در صنعت بیمه قدم اول برای مدیریت ریسک حوادث رانندگی را برداشته است و بستر لازم برای مبادله اطلاعات با سایر دستگاهها فراهم خواهد شد.
میرزایی اضافه کرد: در صورتیکه هریک از دستگاههای مذکور به وظایف قانونی خود عمل نمایند، صنعت بیمه می تواند بیمه شخص ثالث که در پنج سال اخیر سالانه میلیاردها تومان زیان داشته است را سود آور نماید و به تدریج امکان کاهش حق بیمه اتومبیل را فراهم کند.
وی با اشاره به تعیین وزارت راه و شهرسازی به عنوان مسئول سامانه جامع حوادث رانندگی از سوی دولت إظهار امیدورای کرد: با أجرای تکالیف سازمانها، داده های به روز به سامانه مذکور تغذیه و با تحلیل اطلاعات امکان مدیریت ریسک حوادث رانندگی در کشورفراهم شود.
معاون نظارت بیمه مرکزی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به رویکردهای نوین مدیریت ریسک بیمه های خودرواعلام کرد: اخیرا در برخی شرکت های بیمه خارجی حق بیمه مربوطه با استفاده از تکنولوژی مبتنی بر کارکرد خودرو، محیط مورد استفاده و شخصیت راننده، محاسبه می گردد و این تکنولوژی امکان اعمال تخفیف بیش از ۵۰ درصد حق بیمه را برای بیمه های اتومبیل فراهم کرده است.
وی در پایان گفت: متاسفانه فاصله ما با کشورهای پیشرفته دنیا در این زمینه زیاد است و باید با تلاش و کوشش مضاعف به فکر راهکارهای نوین مبتنی بر تکنولوژی ارتباطات و اطلاعات باشیم.
۱۳۹۶/۰۲/۲۲

* کد خبر: 5948

این را نیز بررسی کنید

قیمت خودرو

 اوراق بیمه اتکایی شرکت بیمه ملت رونمایی شد

در مراسمی با حضور رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران از اوراق بیمه اتکایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *