جمعه , ۷ آذر ۱۳۹۹
خانه » بانک » عظیم قیچی ساز در مسیر پاکدینگ

عظیم قیچی ساز در مسیر پاکدینگ

عظیم قیچی‌ساز پرافتخارترین کوهنورد ایران پس‌از تهیه ملزومات سفر در کاتماندو، حرکت در داخل کشور نپال به سمت قله لوتسه را آغاز کرد.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، قیچی‌ساز که با فتح لوتسه وارد باشگاه ۸هزار متری‌های کوهنوردی می‌شود، ابتدا با پروازی کوتاه از کاتماندو به لوکلا رفته و سپس پیاده‌روی به سمت روستای پاکدینگ را آغاز کرد.
بر اساس این گزارش، پرواز از شهر کاتماندو (پایتخت نپال) تا فرودگاه شهر لوکلا تنها ۴۰ دقیقه زمان می‌برد، اما این سفر کوتاه بسیار خطرناک، با یک هواپیمای کوچک و با عبور از کوه‌های پیچ‌درپیچ است. فرودگاه لوکلا لقب «خطرناک‌ترین فرودگاه دنیا» را دراختیار دارد.
این گزارش حاکی است، قیچی‌ساز مسافت لوکلا تا پاکدینگ را با ۲ ساعت پیاده‌روی از مسیری بکر در دل طبیعت طی کرده و فردا راهی دهکده نامچه بازار می‌شود و عملیات هم‌هوایی را در آنجا آغاز خواهد کرد.
گفتنی است، عظیم قیچی ساز با فتح قله لوتسه، جزو ۱۵ رکورددار جهان می‌شود که بدون استفاده از کپسول اکسیژن و شرپا، تمام قله‌های بالای هشت‌هزار متر جهان را فتح کرده‌اند.
علاقمندان می‌توانند اخبار لحظه‌به‌لحظه صعود عظیم قیچی‌ساز را از صفحه اختصاصی در وب‌سایت بانک سامان یا با عضویت در کانال تلگرامی #ایران_بالا به نشانی https://t.me/iran_bala و صفحه اینستاگرام آن به نشانی http://www.instagram.com/iran_bala دنبال کنند.

* کد خبر: 5781

این را نیز بررسی کنید

ایران زمین

افزایش قابل توجه وصول مطالبات غیرجاری در بانک ایران زمین

بانک ایران زمین توانسته است با اعمال سیاست های کنترلی و افزایش تحرک در حوزه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *