یکشنبه , ۶ اسفند ۱۴۰۲

آغاز هم‌هوایی عظیم قیچی ساز در نامچه بازار

عظیم قیچی‌ساز کوهنورد پرآوازه کشورمان، در مسیر فتح قله لوتسه و ورود به باشگاه ۸هزار متری‌های کوهنوردی جهان، هم‌هوایی را در حومه روستای “نامچه بازار” آغاز کرد.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، قیچی ساز که حرکت برای فتح لوتسه را از بیستم فروردین آغاز کرده است، پس از پرواز به لوکلا و پیاده‌روی به سمت پاکدینگ در روز پنج‌شنبه، به روستای نامچه بازار رسید تا برای حرکت به سمت کمپ اصلی آماده شود.

براساس این گزارش، نامچه بازار بزرگترین روستای منطقه اورست است که در ارتفاع ٣۴۴٠ متر واقع شده است. قیچی ساز در مدت اقامت در این روستا، علاوه بر هم‌هوایی در مناطق کوهستانی اطراف، آخرین لوازم موردنیاز خود را نیز خریداری می‌کند.

این گزارش حاکی است، قیچی‌ساز فردا یکشنبه به سمت روستای تنگ‌بوچه حرکت خواهد کرد.

گفتنی است، عظیم قیچی ساز با فتح قله لوتسه، جزو ۱۵ رکورددار جهان می‌شود که بدون استفاده از کپسول اکسیژن و شرپا، تمام قله‌های بالای هشت‌هزار متر جهان را فتح کرده‌اند.

علاقمندان می‌توانند اخبار لحظه‌به‌لحظه صعود عظیم قیچی‌ساز را از صفحه اختصاصی در وب‌سایت بانک سامان یا با عضویت در کانال تلگرامی #ایران_بالا به نشانی https://t.me/iran_bala و صفحه اینستاگرام آن به نشانی http://www.instagram.com/iran_bala دنبال کنند.

کد خبر: 5783

این را نیز بررسی کنید

صادرات

مشارکت بانک صادرات ایران در جشن تولد بیش از ۶۹ هزار نوزاد

بانک صادرات ایران، امسال ۶۹ هزار و ۷۲۱ فقره تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری پرداخت کرده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *