شنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۱
خانه » ویژه » بیمه گران از دولت بعدی چه می خواهند؟

بیمه گران از دولت بعدی چه می خواهند؟

در آستان انتخابات ریاست جمهوری، انتظارات زیادی از کاندیداها مطرح می شود. با این نگاه که صنعت بیمه تا کنون در برنامه های کاندیداهای انتخابات مهجور بوده و کمتر به آن پرداخته شده است، خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، دیدگاه دو فعال این حوزه را درباره راهکارهای توسعه صنعت بیمه در دولت آینده منتشر می کند.

مدیرعامل شرکت بیمه «ما» در بیان انتظاراتش از رئیس جمهور آینده گفت: رییس‌جمهوری منتخب باید از همه ارکان، سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها بخواهد در اشاعه این فرهنگ بیمه کمک کنند.

مجید صفدری با بیان این که صنعت بیمه ایران رییس‌ جمهور آینده انتظار دارد اثرگذاری این صنعت را در بین مدیران دولتی پیگیری کند، افزود: متاسفانه بسیاری از مدیران ما اعتقادی به بیمه ندارند و خودشان عملیات بیمه‌گری را انجام می‌دهند.

وی با تاکید بر این که مردم به آگاهی بیشتر از خدمات صنعت بیمه نیاز دارند، اظهار کرد: امیدوارم رییس‌جمهور آینده به کاهش حق بیمه‌ها با اقداماتی مانند حذف مالیات بر ارزش افزوده کمک کند.

به گفته او، این اقدام در دولت کنونی چندین بار از سوی وزیر اقتصاد پیگیری و وعده داده شد، اما متاسفانه تا کنون عملیاتی نشده است.

یک عضو انجمن حرفه ای صنعت بیمه نیز با بیان این که رشد و توسعه صنعت بیمه به رشد اقتصادى و افزایش تولید ناخالص داخلى بستگی دارد، گفت: هر گونه اقدام دولت در این راستا منجر به رونق صنعت بیمه خواهد شد.

مجید بنویدی افزود: دولت می تواند برای پیشرفت صنعت بیمه اقداماتی اختصاصی داشته باشد که از جمله آنها مقررات زدایى و تسیهل امور کسب و کار بیمه، تسهیل حضور بیمه گران خارجى در بازار بیمه کشور و فراهم کردن شرایط حضور شرکتهاى بیمه ایرانی در بازارهاى بین الملى است.

به گفته او عدم درج ردیف هاى درآمدى در بودجه هاى پیشنهادى از طریق دریافت عوارض از شرکتهاى بیمه و نیز اهمیت دادن به شرکتهاى بیمه و نقش آنها همانند بانکها، از جمله اقداماتی است که از دولت بعدی انتظار می رود.

* کد خبر: 5759

این را نیز بررسی کنید

جدول «شکایات بیمه گزاران از بیمه گران» بازمی گردد

جدول شکایات بیمه گزاران از بیمه گران که مدتهاست بدون توضیح مشخص از سایت بیمه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *