یکشنبه , ۱۰ مهر ۱۴۰۱
خانه » بیمه » رشد ۵۰ درصدی پرتفوی و کاهش ۱۰ درصدی نسبت خسارت بیمه دانا در سال ۹۵

رشد ۵۰ درصدی پرتفوی و کاهش ۱۰ درصدی نسبت خسارت بیمه دانا در سال ۹۵

سی و پنجمین همایش سراسری مدیران ستادی و اجرایی شرکت بیمه دانا با عنوان “پایش عملکرد، با رویکرد انضباط فنی و مالی در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی” در شهر تبریز برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، در این همایش که به مدت سه روز برگزار شد، عملکرد سال گذشته بیمه دانا مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گرفت و مهمترین برنامه ها، سیاست ها و استراتژیهای این شرکت در سال جدید اعلام شد.
دکتر بیژن صادق نایب رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل بیمه دانا در همایش سراسری مدیران ستادی و اجرایی این شرکت طی سخنانی ضمن ابراز تأسف از حادثه وقوع سیل در استان آذربایجان شرقی و تسلیت به خانواده های داغ دیده، به موفقیت های دولت در صنعت بیمه در طول چهار سال گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: عملکرد صنعت بیمه در این مدت روند مثبتی داشته است.
وی با اشاره به رشد ۵۰ درصدی تولید حق بیمه افزود: بیمه دانا در سال ۱۳۹۵ حدود دو هزار و ۲۲۶ میلیارد تومان پرتفوی تولید کرد که ضمن حفظ مقام سومی خود در صنعت بیمه و کاهش ده درصدی نسبت خسارت، عملکرد قابل توجهی از خود بر جای گذاشت که این موفقیت در سایه تلاش و همت کلیه کارکنان شرکت بدست آمد.
دکتر صادق، تمرکز بر بیمه های اموال را از سیاست های این شرکت در سال جدید دانست و خواستار حمایت و هدایت مدیران بسوی جذب پرتفوی اموال و بیمه های خرد شد و افزود: با توجه به زیر ساخت های شرکت، مدیریت بازاریابی و کمیته نظارت بر این مدیریت باید تلاش کنند علاوه بر پرتفوی درمان، توجه ویژه ای به پرتفوی اموال هم بشود تا ضمن تجمیع امور بیمه ای، نسبت به جذب قراردادهای جدید اقدام شود.
مدیرعامل بیمه دانا، با تأکید بر رشد پرتفوی بیمه های درمان در سال گذشته اظهار داشت: در سال ۹۵ رقم قابل ملاحظه ای از پرتفوی شرکت مربوط به حوزه درمان بود که با نظارت بهینه و هدایت افراد متخصص امیدواریم ضریب خسارت در سال جدید کاهش یابد.
وی با اشاره به بیمه های شخص ثالث و مازاد، در مقایسه با متوسط نرخ رشد صنعت بیمه گفت: بر اساس آمار می توان به رشد آن در شرکت اهتمام ورزید و در این راستا اقدامات لازم را به عمل آورد.
دکتر صادق، پرداخت الکترونیکی اقساط بیمه های عمر و پس انداز، راه اندازی نرم افزار آماری سجاد، جایگزینی سیستم متمرکز و فروش اینترنتی بیمه حوادث را مورد اشاره قرار داد و یادآور شد: عملکرد شرکت طی چند سال گذشته روند مثبت و موفقیت آمیزی را طی کرده که از آن جمله می توان به توسعه زیر ساخت ها، راه اندازی نرم افزارهای مالی، فنی و یکپارچه شدن حسابهای شرکت اشاره کرد که در مجموع افزایش سود سرمایه گذاری ها را در پی داشته است.
مدیر عامل بیمه دانا با اشاره به اینکه تدوین و برنامه فروش و خسارت بر اساس استراتژی ” بسنا” بزودی ابلاغ خواهد شد تا به هدف نزدیکتر شویم، افزود: شورای سرمایه گذاری در سبد بورس عملکرد خوبی داشته که افزایش ۳۱ درصدی سود سپرده های اوراق حاصل این تلاش ها بوده است.
وی، رشد ۱۷۲ درصدی سود سپرده گذاری ها، اجرای طرح طبقه بندی مشاغل و افزایش تسهیلات رفاهی کارکنان را یادآور شد و افزود: برای تجمیع امور بیمه ای و موفقیت بیشتر در حوزه بیمه های اموال نیازمند همکاری بیشتر شبکه فروش و تعامل شعب و نمایندگان است که امیدواریم این هماهنگی ها بیش از پیش در سال جاری تقویت شود.
دکتر صادق در پایان اظهارات خود، ظرفیت بالا و پتانسیل فوق العاده بیمه دانا را مورد تأکید قرار داد و با ابراز امیدواری نسبت به کاهش نسبت خسارت افزود: مشکلات شبکه فروش در کارگروه هایی مورد بررسی قرار می گیرد تا در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف شود.

* کد خبر: 5750

این را نیز بررسی کنید

«کارت هدیه» بیمه تعاون، محصولی نوآورانه و منحصر به فرد در صنعت بیمه کشور

کارت هدیه که پیشتر به عنوان محصول انحصاری نظام بانکی شناخته می شد، این روزها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *