یکشنبه , ۹ بهمن ۱۴۰۱
خانه » ویژه » دیدگاه رئیس کل بیمه مرکزی درباره «سرپرستی» در شرکت های بیمه

دیدگاه رئیس کل بیمه مرکزی درباره «سرپرستی» در شرکت های بیمه

رئیس کل بیمه مرکزی تاکید کرد کسانی که در شرکت های بیمه سمت مدیریتی را اشغال کرده اما تاییدیه بیمه مرکزی را ندارند، نمی توانند مدت زیادی به صورت سرپرست باقی بمانند.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، آیین­ نامه نحوه احراز صلاحیت حرفه­ ای کارکنان کلیدی و عملیاتی مؤسسات بیمه موسوم به آیین نامه ۹۰ تاکید دارد که کارکنان کلیدی و عملیاتی شرکت های بیمه باید از حداقل صلاحیت های حرفه ای برخوردار باشند؛ با این حال برخی شرکت های بیمه با اطلاق عنوان «سرپرست» به کسانی که این سمت ها را اشغال کرده اند، سعی دارند این آیین نامه را دور بزنند.

گرچه مکمل این آیین نامه، خود به «سرپرستی» موضوعیت داده و آن را جزو سوابق کاری مفید در نظر گرفته است، اما واقعیت این است که شرکت های بیمه با استفاده از این ماده، در معرفی مدیران میانی خود به بیمه مرکزی برای دریافت تاییدیه صلاحیت حرفه ای تلاشی نمی کنند.

رئیس کل بیمه مرکزی اما تاکید کرد که روند سرپرستی افراد نمی تواند چندان ادامه پیدا کند.

عبدالناصر همتی در پاسخ به سوال خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان در این باره گفت: کسانی که به صورت سرپرستی حوزه خود را مدیریت می کنند، حداکثر یک تا دو ماه بیشتر نمی توانند این روش را ادامه دهند.

وی افزود: ما نمی خواهیم خیلی به شرکت ها فشار بیاوریم و تلاش می کنیم به مرور انضباط را در آنها بیشتر کنیم. البته کسی که تایید شده با کسی که تایید نشده، خیلی هم فرقی ندارد.

* کد خبر: 5739

این را نیز بررسی کنید

حقوق و مزایای مدیران شرکت های بیمه افشا خواهد شد

ماده ۴۲ دستورالعمل حاکمیت شرکتی شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *