یکشنبه , ۱۰ مهر ۱۴۰۱
خانه » بانک » حمایت آپ از دوی بین المللی پارس

حمایت آپ از دوی بین المللی پارس

دوی بین المللی پارس صبح جمعه ۱۸ فروردین با حضور ۴۰ کشور باحمایت شرکت آپ در تهران برگزار شد. دوندگان این رقابت ها در دو بخش آقایان (۱۰، ۲۱، ۴۲ کیلومتر) و بانوان (۱۰ کیلومتر) رقابت خود را آغاز کردند.
به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، از نکات حائز اهمیت این رقابت ها می توان به شلیکتپانچه آغاز این رقابت توسط مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان و حضور دکتر محمد نهاوندیان، رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور نیز به عنوان دونده افتخاری اشاره کرد.
محمد جواد مرادی که سابقه حضور در المپیک ۲۰۱۶ ریو را دارد در بخش دوی ۴۲ کیلومتر توانست قهرمانی در این مسابقات بین المللی را به دست آورد محمد فرجی و احسان زینی­وند در جایگاه دوم و سوم ایستادند. در ماده ۲۱ کیلومتر علی اکبر برزی از خراسان رضوی به مقام قهرمانی رسید و صابر چرخی و حسن شیرقوی هر دو از آذربایجان شرقی در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند. در دوی ۱۰ کیلومتر حسین کیهانی­، مری بیرانوند، رحیم دیبایی توانستند به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کنند.
در قسمت بانوان خانم پریسا عرب رکورددار ایران از استان مرکزی جایگاه نخست را به دست آورد، زیموروتا دونده ای از کشور فرانسه نایب قهرمان شد و زهرا رئیسی دیگر دونده کشورمان نیز به عنوان سومی دست یافت.
با توجه به اینکه این مسابقه محدودیت سنی نداشت حضور دونده ۸۵ ساله قزوینی باعث شگفتی این دوره از مسابقات شد.
دو و میدانی به عنوان مادر رشته های ورزشی، هر چند علاقه مندان زیادی در ایران دارد، اما تا کنون سهم این رشته پر مدال ورزشی در المپیک، تنها یک نفر در رشته پرتاب دیسک بوده است.برگزاری ماراتن در این سطح و برای نخستین بار اتفاقی نیست که بتوان به سادگی از آن گذشت. آسان پرداخت با باور به اینکه تاثیر این تورنمنت ها و تجربه حضور بزرگان میادین ورزشی در رشد و تعالی ورزش امری ثابت شده است در راستای حمایت از ورزش پایه و با توجه به اهمیت این ورزش مادر به عنوان حامی در این تورنمنت شرکت کرد و امیدوار است که این حرکت آغاز اتفاقات رو به رشد در ورزش دو و میدانی کشور عزیزمان باشد.

* کد خبر: 5710

این را نیز بررسی کنید

بانک سپه

یکصد و ششمین مدرسه احداثی بانک سپه در کردستان افتتاح شد

یکصدو ششمین مدرسه احداثی بانک سپه در استان کردستان با نام «شهدای بانک سپه» در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *