دوشنبه , ۳ مهر ۱۴۰۲

گلایه های دو کاندیدای انتخابات دبیرکلی سندیکای بیمه گران

دو نفر از کاندیداهای دبیرکلی سندیکای بیمه گران ایران موضوعات تازه ای را درباره این انتخابات مطرح کردند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، با وجود این که گفته می شد امروز تکلیف جایگاه دبیرکلی سندیکای بیمه گران مشخص می شود، اما جلسه شورای عمومی سندیکا بدون نتیجه پایان یافت.

درباره علت به تعویق افتادن جلسه انتخاب دبیرکل، اظهار نظرهای مختلفی مطرح شده، اما دو نفر از کاندیداها در این باره با خبرنگار ما گفت و گو کردند. طبق توافق انجام شده، قرار بر این شد که نامی از کاندیداها به میان نیاید.

یکی از کاندیداها در پاسخ به این سوال که آیا قرار است رای گیری بدون حضور کاندیداها انجام شود یا خیر، گفت: ظاهرا قانونی در این زمینه وجود ندارد.

او ادامه داد: چکیده اساسنامه سندیکا به انتخاب «یک نفر از مدیران صنعت بیمه که سابقه مدیریتی مناسب داشته باشد» به عنوان دبیرکل تاکید دارد. تشخیص این موضوع هم بر عهده کمیسیون راهبردی سندیکا گذاشته شده است.

به گفته او، این کمیسیون تقاضاها را دریافت و بررسی می کند و در ادامه اسامی افراد تایید شده به همراه برنامه های آنها در اختیار شواری عمومی قرار می گیرد تا یک نفر به عنوان دبیرکل انتخاب شود.

وی با بیان این که یک ایراد اساسی در اساسنامه سندیکا ظاهرا باعث به تاخیر افتادن انتخابات شده است، گفت: در آنجا نوشته شده که جلسات سندیکا با حضور دو سوم اعضا رسمیت پیدا می کند، در واقع اگر تعداد اعضای سندیکا ۳۰ نفر باشد، دست کم باید ۲۰ نفر از اعضا در جلسه حضور داشته باشند. در ادامه، گفته شده تصمیم های سندیکا با حداقل ۵۰ درصد به علاوه یک رای رسمیت پیدا می کند.

او ادامه داد: سوالی که پیش آمد این بود که اگر ۲۱ نفر در جلسه حاضر بودند و یکی از کاندیداها ۱۱ رای آورد، آیا رای گیری درست است؟ چون نمی شود اول رای گیری کرد و بعد درباره نتیجه تصمیم گیری کنیم.

به گفته او، بروز این ابهام و نیز عدم ارائه برنامه عملیاتی از سوی برخی کاندیداها تا آخرین لحظه، باعث شده که انتخاب دبیرکل سندیکا به جلسه بعد موکول شود.

او همچنین با انتقاد از این که نام برخی افراد به عنوان کاندیداهای دارای بیشترین رای مطرح شده است، گفت: به اعتقاد من این کار غیراخلاقی و غیر حرفه ای است، ضمن این که نتیجه بررسی ها نشان می دهد اتفاقا یک کاندیدای دیگر، شانس بیشتری برای برگزیده شدن دارد.

کاندیدای دیگری با بیان این که متاسفانه ظاهرا لابی گری بیش از تخصص در انتخاب دبیرکل سندیکای مهم است، گفت: به صورت طبیعی کسی که می خواهد خودش را در معرض انتخاب به عنوان دبیرکل سندیکا قرار بدهد، از حداقل توان و مدارج علمی برخوردار است و به قوانین و مقررات عام بیمه اشراف دارد.

وی افزود: به دلیل همین نوع برخورد، من قصد نداشتم در این انتخابات کاندیدا شود، اما به اصرار دوستانم و برای شکستن جو موجود، برنامه ای مدون و کاربردی ارائه کرده ام که می تواند تحولی جدی در فعالیت های سندیکا ایجاد کند.

به گفته او، رزومه و برنامه کاری چند کاندیدا به شورای راهبردی داده شده و تا قبل از بررسی نهایی آنها نمی توان هیچ کس را برنده احتمالی این انتخابات دانست.

جزئیات جلسه امروز سندیکای بیمه گران را اینجا بخوانید.

کد خبر: 5541

این را نیز بررسی کنید

اختصاصی/ ضریب نفوذ بیمه «محرمانه» شد

با درخواست بیمه مرکزی، مهمترین شاخص عملکرد صنعت بیمه که «ضریب نفوذ بیمه» خوانده می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *