جمعه , ۷ بهمن ۱۴۰۱
خانه » ویژه » تعداد وسایل نقلیه موتوری بدون بیمه نامه شخص ثالث مشخص شد

تعداد وسایل نقلیه موتوری بدون بیمه نامه شخص ثالث مشخص شد

با وجود آمار متناقض از خودروها و موتورسیکلت های بدون بیمه نامه شخص ثالث، از دو خبری که به تازگی منتشر شده می توان عدد تقریبی این سوژه را حدس زد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، ظاهرا در حال حاضر سامانه مشخصی وجود ندارد که نشان بدهد چه تعداد خودرو یا موتورسیکلت در کشور بیمه نامه شخص ثالث ندارد، اما گفته شده بین ۲۰ تا ۲۵ درصد وسایل نقلیه موتوری فاقد بیمه نامه اند.

مقایسه دو خبر منتشر شده اخیر اما نشان می دهد تعداد خودروها و موتورسیکلت های بدون بیمه نامه بیش از این است.

آن طور که رئیس پلیس راهور ناجا اعلام کرده، اکنون ۳۱ میلیون خودرو و موتور سیکلت در کشور وجود دارد، پس به صورت طبیعی باید به همین تعداد بیمه نامه شخص ثالث در بازار بیمه صادر شده باشد.

بر اساس آمار منتشر شده از سوی بیمه مرکزی، در سال گذشته حدود ۱۹٫۲ میلیون فقره بیمه نامه شخص ثالث صادر شده است. از سوی دیگر آمار عملکرد ۹ ماهه اول سال جاری صنعت بیمه نشان می دهد در این مدت حدود ۱۴ میلیون فقره بیمه نامه شخص ثالث صادر شده که در صورت ادامه همین روند، می تواند حدس زد این عدد تا پایان سال حداکثر همان ۱۹ میلیون فقره باشد.

بر این اساس، فاصله عدد ۱۹ میلیون بیمه نامه شخص ثالث با ۳۱ میلیون خودرو و موتور سیکلت موجود در کشور، عملا بدون بیمه نامه شخص ثالث تلقی می شوند.

آن طور که مشاهده می شود، دست کم ۱۲ میلیون فقره خودرو و موتورسیکلت یعنی حدود ۳۸ درصد آنها بیمه نامه شخص ثالث ندارند.

* کد خبر: 5527

این را نیز بررسی کنید

حقوق و مزایای مدیران شرکت های بیمه افشا خواهد شد

ماده ۴۲ دستورالعمل حاکمیت شرکتی شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *