جمعه , ۷ آذر ۱۳۹۹
خانه » ویژه » مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان: مسئول اتفاقات بانک سرمایه نیستیم

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان: مسئول اتفاقات بانک سرمایه نیستیم

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: هر اتفاقی در بانک سرمایه بیفتد، مسئولش ما نیستیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، مهدی نیکدل در نشستی خبری با در محل نمایشگاه صندوق‌های بازنشستگی پیشران توسعه ملی با بیان این که بانک سرمایه به معنای واقعی یک مجموعه تابعه این صندوق نیست، گفت: هر کدام از ۴۶ شرکت تابعه صندوق، سهمی در بانک سرمایه دارند که مجموع این سهام هم حدود ۴۷ درصد است، بنابراین ما نقشی در اداره این بانک نداریم.

او اظهار کرد: بانک مرکزی مسئول تایید مدیران بانک سرمایه است و ما فقط آنها را معرفی می کنیم. ما از تاریخ پنجم دی ماه امسال افرادی را برای مدیریت این بانک به بانک مرکزی معرفی کرده ایم، در حالی که هنوز تاییدیه آنها نیامده است.

نیکدل با اشاره به این که در برخی موارد تایید مدیران بانک سرمایه در بانک مرکزی ۱۸ ماه زمان برده است، ادامه داد: مجموع دارایی صندوق ذخیره فرهنگیان در بانک سرمایه ۲۰۰ میلیارد تومان است که بابت این رقم تا کنون ۱۶۷ میلیارد تومان سود دریافت شده است.

او همچنین اعلام کرد که مدیرعامل سابق صندوق ذخیره فرهنگیان به واسطه سرپرستی اش در بانک سرمایه، اکنون در بازداشت به سر می برد.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان همچنین با اشاره به نقل قولی از مدیرعامل بانک سرمایه مبنی بر انتقال حساب حقوق معلمان از بانک ملی به این بانک، گفت: آن چه اعلام شد، ناشی از برداشت اشتباه مدیرعامل بانک بود. اصل مطلب این بود که ما گفتیم اگر به حساب «تک کارت» سود خوبی تعلق بگیرد، فرهنگیان به صورت خودکار دارایی خود را به بانک سرمایه منتقل خواهند کرد.

 

* کد خبر: 5519

این را نیز بررسی کنید

ارزیابی بیمه گران از «زنگ بیمه» و پیشنهاد انتقال آن به «شاد»

بیمه مرکزی مدتی است فرهنگ سازی بیمه در میان دانش آموزان را با گنجاندن مفاهیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *