دوشنبه , ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
خانه » بانک » سرمایه بانک آینده به سی هزار میلیارد ریال خواهد رسید

سرمایه بانک آینده به سی هزار میلیارد ریال خواهد رسید

بانک آینده در راستای مأمویت اصلی خود با ایفای نقش در جهت افزایش رفاه جامعه، تقویت تولید، ایجاد پایداری در توسعه اقتصادی کشور، سلامت عملکرد و استحکام مالی بانک، فرآیند افزایش سرمایه برای دستیابی به سرمایه سی هزار میلیارد ریالی را از ۲ سال گذشته آغاز نموده است.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، در این ارتباط، پس از موافقت بانک مرکزی ج.ا.ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار، مجمع عمومی فوق¬العاده در تاریخ ۷ / ۱۱ / ۹۴ برگزار و اجرای فرآیند مزبور توسط سهامداران به هیأت مدیره بانک تفویض گردید.

در ادامه، عملیات پذیره‌نویسی از طریق جراید کثیرالانتشار به اطلاع عموم رسید. در نهایت، پس از تصدیق کلیه مراحل قانونی صورت پذیرفته توسط بانک مرکزی ج.ا.ایران، در سال جاری مرحله اول افزایش سرمایه در تاریخ ۹ / ۱۱ / ۹۵ محقق گردیده و به ثبت قانونی رسید. به این ترتیب، سرمایه بانک از مبلغ ۸,۰۰۰ (هشت هزار) میلیارد ریال به مبلغ۱۶,۰۰۰ (شانزده هزار) میلیارد ریال افزایش یافت.
در جهت توسعه و تعمیق اهداف مزبور، مرحله دوم افزایش سرمایه از مبلغ ۱۶,۰۰۰ (شانزده هزار) میلیارد ریال به مبلغ۳۰,۰۰۰ (سی هزار) میلیارد ریال در بانک آینده پس از اخذ موافقت اصولی از سازمان بورس و اوراق بهادار، در جریان اخذ مجوز نهایی از بانک مرکزی ج.ا.ایران برای پذیره‌نویسی می‌باشد.

این افزایش ۱۴,۰۰۰ (چهارده هزار) میلیارد ریالی منجر به ارتقای توانایی بانک در تجهیز و تخصیص منابع و ایجاد ترکیب مناسبی از درآمدها و بازدهی مطلوب و مورد انتظار سپرده‌گذاران و سهامداران و هم‌چنین اصلاح نسبت‌های مالی بانک خواهد شد.
بر اساس برنامه‌ریزی های به عمل آمده، پیش بینی می گردد؛ مرحله دوم فرآیند افزایش سرمایه در شش ماهه اول سال آینده تکمیل خواهد شد.

* کد خبر: 5509

این را نیز بررسی کنید

مریم سلیمی

 روزنامه‌نگاری پیش‌گیرانه یا پس‌گیرانه؟

مروری بر کارنامه رسانه‌های کشور از نوعی نگاه پیش‌گیرانه حداقلی حکایت دارند به این معنی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *