سه شنبه , ۱۵ آذر ۱۴۰۱
خانه » بانک » دامادی: وزیر نیرو پاسخ نمایندگان را هم نمی دهد، چه برسد توضیح در مورد وضعیت اهواز

دامادی: وزیر نیرو پاسخ نمایندگان را هم نمی دهد، چه برسد توضیح در مورد وضعیت اهواز

رئیس کمیته آب و فاضلاب کمیسیون عمران مجلس به عملکرد وزارت نیرو انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، بخشی از اظهارات محمد دامادی به این شرح است:

 متاسفانه روز گذشته در اهواز هم آب و هم برق قطع بود و مردم شرایط سختی داشتند اما در این میان هیچکدام از مسئولان دولتی توضیح قانع کننده نمی دهند.

 امروز استاندار خوزستان گفته که شرایط یه حالت عادی بازگشته و البته قطعی برق و آب نیز طبیعی بوده است، من سوالی که از مسئولان دارم این است که چرا با یک گرد و غبار هم آب قطع می شود و هم برق؟

 مدتی قبل ما در مازندران نیز همین مشکل را داشتیم و وقتی دما به منفی ۳ درجه رسید، آب و برق قطع شد، آیا این اتفاق طبیعی است؟ در کجای دنیا با دمای منفی ۳ درجه آب و برق قطع می شود؟ متاسفانه همان زمان هم با وزیر نیرو تماس گرفتیم که موفق به صحبت با وی نشدیم.

– از طریق معاون پارلمانی هم پیغام فرستادیم که تاثیری نداشت. برای ما جالب است که وزیر جواب نمایندگان را نمی دهد، نمایندگانی که با رای مردم انتخاب شده اند و نسبت به آنها مسئول هستند.

– متاسفانه در کنار وزیر نیرو، رئیس توانیر نیز پاسخگو نیست و ما نمی توانیم از او در رابطه با اتفاقات افتاده سوال کنیم. اصولا زمانی هم که بحث سوال و تذکر از وزرا مطرح می شود، با لابی های صورت گرفته و این توجیه که آخر دولت است و بگذریم مانع می شوند، آخر از چه بگذریم؟

– مردم خوستان مشکلات زیادی دارند و دوستان می گویند بگذریم. مردم خوزستان چه گناهی دارند؟ چرا ریزگردها ۱۰ سال قبل نبود؟ مگر جنگ تحمیلی رخ نداد؟ چرا آن زمان نبود؟ مگر سال گذشته ریزگرد نبود؟ چرا آن زمان آب و برق قطع نمی شد؟ نمی دانیم ریزگرد چه ربطی به برق دارد.

 متاسفانه مسئولان پاسخگو نیستند و وقتی مدیر توانیر کشور پاسخ نمی دهد و خود را ملزم به پاسخگویی به نمایندگان مردم، نمایندگانی که با رای مردم انتخاب شده اند نمی داند، از وزیر چه انتظاری داریم؟

– البته خودم به عنوان رئیس کمیته آب و فاضلاب مکاتبه کرده و موضوع را پیگیری می کنم اما باید اعتراف کنیم که دولت و وزرا در پاسخگویی بسیار ضعیف و به مجلس به شدت بی توجه هستند.

– آنها باید رویه ساختاری خود را اصلاح کنند. چرا می گویند امکانات ما دارای استانداردهای جهانی است؟ کدام استانداردی می گوید دما زیر ۳ درجه برود آب و برق و گاز قطع شود؟ کدام استاندارد می گوید که گرد و غبار شود آب و برق قطع گردد؟ این مشکلات را دولت باید بر طرف کند که متاسفانه پاسخگو نیست.

* کد خبر: 5502

این را نیز بررسی کنید

 احیای بزرگترین واحد تولیدی واگن کشور با مشارکت بانک صادرات ایران

​عضو هیئت‌مدیره بانک صادرات ایران گفت: شرکت واگن پارس به عنوان بزرگترین واحد تولید واگن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *