شنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۱
خانه » بیمه » شرکت بیمه زندگی خاورمیانه کارش را آغاز کرد

شرکت بیمه زندگی خاورمیانه کارش را آغاز کرد

نخستین شرکت بیمه زندگی با نام خاورمیانه افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، این شرکت بیمه ای که تأسیس آن سال ۹۱ به تأیید شورای عالی بیمه رسیده بود، روز دوشنبه به شکل رسمی با حضور مقامات بیمه مرکزی افتتاح شد.

شرکت بیمه زندگی خاورمیانه اولین بیمه تخصصی در بخش بیمه‌های زندگی شامل بیمه‌های عمر، زندگی، بازنشستگی و مستمری است.

در مراسم افتتاح این شرکت، خلیل حسن زاده مدیر عامل بیمه خاورمیانه با اشاره به فضای رقابتی موجود و ضرورت عرضه محصولات و خدمات با کیفیت، تاکید کرد که نخبه پروری در دستور کار شرکت بیمه زندگی خاورمیانه است.
وی اظهار کرد: حد اعلای شفافیت به همراه حد اعلای حسن نیت، نظارت داخلی بر توانگری مالی و استفاده از استانداردهای گزارشگری مالی بین المللی از مهم ترین استراتژی های مالی شرکت بیمه زندگی خاورمیانه است.

در ادامه این مراسم، رئیس کل بیمه مرکزی گفت: خوشبختانه بیمه های عمر با شتاب خوبی در حال رشد هستند که رشد ۳۸ درصدی این رشته در ۹ ماهه اول سال جاری بیانگر توجه و نیاز مردم به بیمه های عمر است.

عبدالناصر همتی با اشاره ظرفیت بالای بیمه عمر در کشور گفت: امیدوارم بیمه خاورمیانه شروع گسترش بیمه های تخصصی عمر باشد، چرا که فضای بسیار خوبی برای گسترش بیمه های عمر در کشور به وجود آمده است.

رئیس کل بیمه مرکزی با تاکید بر اهمیت بیمه عمر و نقش آن در رفاه و آتیه مردم گفت: استراتژی ما باید به سمت تحول در سیاست گذاری، بازاریابی و سرمایه گذاری باشد. سرمایه گذاری در صنعت بیمه به خصوص بیمه های عمر در تقسیم ریسک بسیار با اهمیت است و اگر به آن دقت نشود، پاشنه آشیلی برای این صنعت محسوب می شود. چرا که یک شرکت بیمه عمر علاوه بر کار فنی باید یک شرکت سرمایه گذاری بلند مدت خوب باشد.

دکتر همتی، افزایش اقدامات فرهنگی، تبلیغاتی و بازاریابی مناسب برای فرهنگسازی بیمه عمر در میان مردم را امری ضروری دانست و گفت: شرکت های بیمه باید به دنبال طرح های جدید بیمه عمر متناسب با همه اقشار جامعه و با هر درآمدی باشند تا بتوانند سطح وسیع تری از مردم را تحت پوشش قرار دهند.

رئیس کل بیمه مرکزی از برنامه ریزی برای جدا سازی بیمه عمر از شرکت بیمه جنرال در آینده خبر داد و گفت: نباید ذخائر بیمه های عمر برای سایر رشته های بیمه ای خرج شود به همین منظور درصدد هستیم شرکت های بیمه عمر تخصصی را گسترش داده و بیمه های عمر را نیز از درون شرکت های جنرال تفکیک کنیم.

دکتر همتی لازمه خرید بیمه عمر در کشور را اعتماد مردم به صنعت بیمه دانست و گفت: متاسفانه خروج یک شرکت بیمه از صنعت بیمه تبعات منفی در اعتماد مردم دارد و همین مسئله وظیفه نظارتی بیمه مرکزی را سنگین تر می کند.

وی با اشاره به سهم بیمه های عمر در کشورهای نوظهور گفت: در این کشور ها ۵۵درصد سهم بیمه را بیمه های زندگی تشکیل می دهد و سرانه بیمه عمر در این کشور ها ۷۱ دلار و سرانه بیمه عمر در کشور های پیشرفته ۱۹۰۰دلار است. این در حالی است که کل سرانه حق بیمه سالانه در کشور ما ۱۰۰ دلار است و ۱۴دلار آن به بیمه های عمر اختصاص دارد که این نیاز به یک کار اساسی در رشته های بیمه عمر را نشان می دهد.

* کد خبر: 5468

این را نیز بررسی کنید

معرفی برندگان جشنواره تابان بیمه نوین در بخش بیمه گذاران

مراسم قرعه‌کشی جوایز جشنواره فروش ویژه تابان بیمه نوین برای بیمه‌گذاران برگزار شد. به گزارش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *