یکشنبه , ۶ اسفند ۱۴۰۲

‎تحلیلی بر کتاب ارزشمند “راه های غلبه بر رکود” نوشته مرتضی محمودی

‎کتاب “راه های غلبه بر رکود” نوشته مرتضی محمودی، کتابی اقتصادی با موضوع رکود است که توسط انتشارات حریم دانش به چاپ رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، مرتضی محمودی در این کتاب به نقد و بررسی موشکافانه عوامل موثر در شکل گیری رکود حاکم بر اقتصاد ایران و جهان و همچنین راه های غلبه بر آن پرداخته و مورد توجه بسیاری از فعالان حوزه اقتصادی قرار گرفته است.
‎نویسنده در این کتاب به دور از هرگونه گرایش سیاسی و جناحی و تنها بر اساس واقعیت های حاکم بر اقتصاد ایران و جهان سعی نموده تا به بررسی علل به وجود آمدن رکود و تجزیه و تحلیل آن و ارائه راهکارهای مناسب جهت خروج از آن بپردازد.
‎در این راستا، نویسنده ابتدا به شرایط کلی اقتصاد ایران و جهان اشاره نموده، سپس دلایل شکل گیری رکود ذکر شده و در انتها به بیان راه های خروج از رکود پرداخته است.
‎مرتضی محمودی در این باره اظهار داشت: با توجه به اینکه رکود پدیده ای شوم است که تمامی بخش های اقتصاد یک کشور را به چالش می کشد، در این کتاب سعی نمودم تا توجه مردم، مسئولین و فعالان اقتصادی را به ضرورت خروج از رکود جلب نمایم تا بدین طریق بتوان گامی مثبت در راستای همدلی اقشار مختلف جامعه و مسئولین در جهت غلبه بر رکود برداشت؛ زیرا بنده معتقدم تنها راه خروج از وضعیت کنونی اقتصاد کشور، مشارکت و همراهی دولت و مردم است.
‎لازم به ذکر است نویسنده در این کتاب به توضیح صنایع و بخش های مختلف اقتصادی مانند حوزه نفت، گاز، پتروشیمی، پالایشگاه، خودرو، بانکداری، بیمه، بورس، کشاورزی، دامداری، باغداری، شیلات، حمل و نقل، نساجی، صنایع دستی، گردشگری، مسکن، لوازم خانگی، معدن و …. و نقش آن ها در خروج از رکود و دستیابی به رشد و توسعه پایدار اقتصادی پرداخته است.

کد خبر: 5410

این را نیز بررسی کنید

صادرات

مشارکت بانک صادرات ایران در جشن تولد بیش از ۶۹ هزار نوزاد

بانک صادرات ایران، امسال ۶۹ هزار و ۷۲۱ فقره تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری پرداخت کرده …

۴ دیدگاه ها

  1. از نظر بنده این کتاب بسیار کامل و جامع می باشد و اگر مسئولین محترم باتوجه به راهکار هایی که نویسنده محترم کتاب ارائه داده اند اقدام به انجام کارهایی که موجب شود که قدمی مهم در این راستا برداشته شود می توان در کشورمان از نظر اقتصادی به مرحله ای بالاتر برسیم… بنده به نوبه خودم از نویسنده کتاب تشکر می کنم…

  2. به عقیده بنده کتاب بسیار کامل و جامعی بود… اگر دولت و مسئولین عزیز با توجه به راهکارهایی که نویسنده محترم آقای محمودی ارائه داده در کتاب قدمی در این راستا بردارند قطعا کشورمان به سطح بالاتری از سطح اقتصاد می رسد …با تشکر از نویسنده محترم

  3. با سلام و عرض خسته نباشی بر نویسنده محترم ، خیلی با جرات میتونم خدمتتون عرض کنم که این کتاب جزو معدود کتاب های اقتصادی نوشته شده در زمینه رکود اقتصادی هست که خیلی واضح و صریح به مشکلات اقتصادی کشورمان پرداخته و به نظر این بنده حقیر اگر دولت بتواند راهکارهایی ک داده شده در کتاب را استفاده کنه و مردمم در این راه قدمی هرچند ناچیز بردارند میتونیم کشورمان را از این حالت نابسامان اقتصادی نجات بدیم.

  4. salam ketabe mofidi bod .ghalame kheili khobi dashtid va be nahve ahsan moshkelate keshvaremono bayan kardid.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *