شنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۱
خانه » بیمه » آماده باش شرکت های بیمه برای پرداخت خسارت زیاندیدگان ساختمان پلاسکو

آماده باش شرکت های بیمه برای پرداخت خسارت زیاندیدگان ساختمان پلاسکو

دکتر همتی ساعاتی پیش در گفتگوی تلفنی برنامه تیتر امشب شبکه خبر، ضمن ابراز تاسف از حادثه ساختمان پلاسکو و جان باختن تعدادی از آتش نشانان فداکار از آماده باش شرکت های بیمه برای پرداخت خسارت بیمه گذاران ساختمان پلاسکو خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، دکتر همتی با ابراز تاسف از عدم رعایت ایمنی و مدیریت ریسک در ساختمان پلاسکو و سایر واحدهای صنعتی، تجاری و تولیدی گفت: متاسفانه حدود ۲۵درصد از واحدهای این ساختمان تحت پوشش بیمه آتش سوزی بوده است و جمع تعهدات شرکت های بیمه در قبال آنها حدودا ۴۰ میلیارد تومان برآورد می شود.
رئیس کل بیمه مرکزی با قدردانی از رشادت های آتش نشانان گفت: هرچند صحبت در خصوص دیه و پرداخت خسارت در برابر فداکاری این عزیزان هنوز زود است و عمق این فاجعه با هیچ امر مادی قابل جبران نیست اما خوشبختانه سازمان آتش نشانی بیمه مسئولیت در حد دیه و بیمه عمر و حادثه تهیه کرده است که به زودی برای بررسی و پرداخت آنها اقدام می شود.
دکتر همتی در پاسخ به مجری شبکه خبر در خصوص اجباری کردن بیمه آتش سوزی گفت: با توجه به اینکه این نوع بیمه نامه مختص دارایی های افراد است، مجبور کردن افراد به بیمه کردن اموال شخصی خود کار سختی است، اما اگر قرار است این کار انجام شود باید توسط واحدهای صنفی به آنها اجبار شود تا در هنگام بروز چنین حوادثی، سرمایه سال ها تلاش آنها به یکباره از بین نرود. ما نیز آمادگی ارائه تخفیفات گروهی به کسبه محترم را داریم، هر چند که حق بیمه، بیمه آتش سوزی به نسبت سرمایه آن ها بسیار کم است. در واقع مردم باید به این اصل اعتقاد پیدا کنند که بیمه، هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است.
وی در ادامه با اشاره به حادثه خیز بودن ایران گفت: بعد از مدت ها تلاش و همکاری مجلس شورای اسلامی توانستیم با تصویب قانون صندوق بیمه همگانی، بیمه زلزله را اجباری کنیم.
دکتر همتی در پایان با اعلام آماده باش شرکت های بیمه برای پرداخت خسارت بیمه گذاران ساختمان پلاسکو گفت:کسبه محترم می توانند از شنبه با آرامش به شرکت های بیمه مربوطه خود مراجعه کنند تا اقدامات لازم برای پرداخت خسارت آنها صورت گیرد.

* کد خبر: 5381

این را نیز بررسی کنید

معرفی برندگان جشنواره تابان بیمه نوین در بخش بیمه گذاران

مراسم قرعه‌کشی جوایز جشنواره فروش ویژه تابان بیمه نوین برای بیمه‌گذاران برگزار شد. به گزارش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *