یکشنبه , ۶ آذر ۱۴۰۱
خانه » بانک » آسان پرداخت، میزبان پرندگان مهاجر سرخرود

آسان پرداخت، میزبان پرندگان مهاجر سرخرود

تالاب سرخرود واقع در منطقه وزرا محله حد فاصل فریدون کنار و محمود آباد مازندران، سالانه میزبان پرندگان مهاجر میباشد. این پرندگان که بعد از پیمودن مسیری طولانی از مناطق سردسیر برای گذراندن زمستانی آرام به منطقه سرخرود می آیند.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، به سبب تلاش محیط‌بانان و دوستداران طبیعت محدوده‌ای ۲۰ هکتاری از شالیزارهای مردم به بهترین زیستگاه زمستان گذرانی قوهای مهاجر تبدیل شده است. طبق اعلام رئیس اداره کل محیط زیست محمود آباد جناب آقای سالار، تالاب سرخرود در سال گذشته ۳۰۰۰ بال قو و پرندگان مهاجر در این تالاب بوده که مهاجرت این پرندگان امسال به بیش از ۱۴۰۰۰ پرنده با بیش از ۱۰ گونه رسیده است.

اما زیباتر از صحنه‌های بی‌بدیل فرود قوها در منطقه سرخرود که این منطقه را به بهشت قوها و یکی از قطب‌های گردشگری استان تبدیل کرده، مشارکت گروه‌های زیست محیطی، مردم و حتی شهرداری سرخرود با اداره محیط زیست در تأمین غذای مورد نیاز قوها است که نمایشی از حضور خودجوش مردم در حفاظت از محیط زیست را به نمایش می گذارد.
شرکت آسان پرداخت با حمایت همیشگی خود از محیط زیست و شرکت در فعالیت های پیشرو در زمینه شناخت بیشتر و بهتر راههای اجتماعی و عمومی در حفظ و نگهداری منابع طبیعی سعی در فراهم نمودن شرایط مساعد برای این مهمانان دوست داشتنی داشته است و از این رو در دومین سال پیاپی با اعزام گروهی به تالاب سرخرود دو تن ذرت دامی برای تغذیه این قوها را به اداره محیط زیست این منطقه تحویل داده است.

این میزبانی با حضور نمایندگان شرکت آسان پرداخت و جناب آقای سالار رئیس اداره محیط زیست محمود آباد، آقای نیک پور مسئول دیدبانان قوهای آوازه خان سرخرود برگزارشد.
شرکت آسان پرداخت روز جمعه اول بهمن ماه ۱۳۹۵ از تمامی دوستداران به محیط زیست و علاقه مندان به طبیعت دعوت به عمل می آورد تا برای دیدن و لذت بردن از شکوه و زیبایی های این مهمانان به تالاب سرخرود بیایند.پس اگر در جست و‌جوی تماشا و شنیدن زیباترین سمفونی و همنوازی طبیعی هستید تالاب قوهای سرخرود را از دست ندهید. این اجرای زنده قوهای مهاجر می‌تواند تمام خستگی‌های ناشی از شهرنشینی و آلودگی هوا را از تن شما بیرون کند.

هموطن گرامی، پرندگان مهاجر چند صباحی میهمان ما هستند پس با پذیرایی شایسته از این پرندگان زیبا و رعایت چند نکته کوچک و بی هزینه مانند اجتناب از پوشیدن لباس قرمز رنگ، نزدیک شدن و دست زدن به پرندگان و ایجاد سر و صدای زیاد به طبیعت نزدیکتر شویم و از بودن در کنار این مهمانان لذت ببریم. دوستداران طبیعت میتوانند از غذاهایی که شرکت آسان پرداخت در اختیار اداره محیط زیست استان قرار میدهد به این پرندگان زیبا غذا داده و از بودن کنار آنها لذت ببرند.
آسان پرداخت از کلیه هموطنان عزیز دعوت می نماید تا با گذران یک روز در دامان طبیعت و البته حمایت از محیط زیست ایران بتوانند از تجربه حضور کنار قوهای مهاجر تالاب سرخرود بهره مند گردند. جهت کسب اطلاعات بیشتر برای حضور در این برنامه می توانید به آدرس شبکه های اجتماعی آسان پرداخت و یا به آدرس http://mazandaran.doe.ir مراجعه نمائید.

* کد خبر: 5372

این را نیز بررسی کنید

امکان خرید ارز توافقی در پلتفرم «بله»

متقاضیان خرید ارز با نرخ توافقی می توانند بدون حضور در صف های طولانی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *