پنج شنبه , ۱۶ تیر ۱۴۰۱
خانه » بیمه » انتقاد مظلومی از صدور رای یک طرفه قضات علیه شرکت های بیمه

انتقاد مظلومی از صدور رای یک طرفه قضات علیه شرکت های بیمه

مدیرعامل بیمه رازی گفت: اجباری شدن استفاده از بیمه های مسئولیت مدنی همانند بیمه های شخص ثالث ضروریست.
به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، یونس مظلومی در دومین همایش توسعه توان حرفه ای صنعت بیمه با رویکرد بیمه های مسئولیت که در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد گفت: در جامعه امروز کشورمان نیاز به اجباری بودن بیمه های مسئولیت مدنی احساس می شود.

وی تصریح کرد: هم اکنون سهم بیمه مسئولیت مدنی در پورتفوی شرکت‌های بیمه کمتر از ۵ درصد است که این نشان از عدم توجه به این رشته بیمه ای دارد.

مظلومی ادامه داد: در سال ۱۳۴۸ که استفاده از بیمه شخص ثالث در ایران اجباری شد در بریتانیا استفاده از بیمه مسئولیت مدنی به صورت قانون درآمده و برای همه اجباری شد.

مدیرعامل بیمه رازی افزود: نیاز به بیمه مسئولیت مدنی در تمام حرفه ها و کارگاه ها احساس می‌شود و تبعات اجتماعی اجباری بودن بیمه مسئولیت رو به مثبت است.

دکتر مظلومی در بخش دیگری از سخنانش خطاب به فروشندگان بیمه تصریح کرد: بازاریابان و فروشندگان رشته‌های بیمه به خصوص بیمه های مسئولیت باید به این نکته توجه داشته باشند که در زمان فروش بیمه های مسئولیت همه اجزای آن توضیح داده شود.

وی ادامه داد: شرکتهای بیمه به اندازه مسئولیت اشخاص بیمه می‌کنند نه حوادث اتفاق افتاده در حالی که این تفکر حاکم است که بیمه مسئولیت مدنی, تمام حوادث ناشی از مسئولیت را پاسخگو خواهد بود و این اشتباه است.

دکتر مظلومی تصریح کرد: بیمه مسئولیت مفروض کامل تر از بیمه مسئولیت مدنی است و این نوع بیمه نزدیک به بیمه حادثه است که علاوه بر مسئولیت اشخاص, حوادث ناشی از مسئولیت را نیز در بر می گیرد و طبیعتا حق بیمه آن بالاتر است.

مدیر عامل بیمه رازی در بخش دیگری از صحبت‌هایش به مشکلات موجود در صنعت بیمه اشاره و تصریح کرد: خودزنی ها و تصادف های صوری به قصد دریافت دیه از شرکتهای بیمه ای بسیار اتفاق می افتد و متاسفانه در این راه حمایت خاصی از صنعت بیمه نمی شود.

وی بیان داشت: بر اساس قوانین موجود نماینده شرکت بیمه باید در محاکم قضایی حضور داشته باشد و در برابر قاضی از بیمه دفاع کند اما این قانون رعایت نشده و قضات به صورت یک طرفه و بدن حضور نمایندگان بیمه صدور رای می کنند.

دکتر مظلومی گفت: در این خصوص جلساتی را با قوه قضاییه برگزار کردیم که آنها معتقد بودند شرکتهای بیمه باید در مراجع و محاکم قضایی به طور ثابت نمایندگانی را داشته باشند با توجه به وجود دادسراها و محاکم قضایی بسیار این موضوع نشدنی است.

مدیرعامل بیمه رازی به انواع بیمه های مسئولیت اشاره و افزود: بیمه مسئولیت مدنی سردفتران, وکلای دادگستری, تولیدکنندگان و فروشندگان, تضمین کیفیت محصول در قبال خریداران و مصرف کنندگان, مستاجر در قبال موجر , موجر در مقابل مستاجر, دامپزشکان, نگهبانان بانک در قبال اشخاص ثالث, اورژانس در قبال مصدوم و بیماران, شکارچیان و انبارداران از جمله محصولات محصولات موجود در رشته بیمه های مسئولیت مدنی است.

* کد خبر: 5322

این را نیز بررسی کنید

«پلنت»، همکار رسمی موسسه دیجیتال اینشورر

پلنت به عنوان اولین مرکز نوآوری بیمه و مالی از ایران به عنوان همکار رسمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *