جمعه , ۷ بهمن ۱۴۰۱
خانه » بیمه » آموزش حرفه ای مدیران صنعت بیمه در دستور کار قرار دارد

آموزش حرفه ای مدیران صنعت بیمه در دستور کار قرار دارد

رئیس کل بیمه مرکزی در دیدار صمیمی با روسای شعب شرکت های بیمه استان خراسان رضوی بر آغاز به کار شورای هماهنگی استانها در سراسر کشور تاکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، دکتر همتی در دومین سفر استانی خود به خراسان رضوی در نشستی صمیمی با روسای شعب و هیات مدیره انجمن صنفی کارگزاران این استان دیدار کرد.
بنا بر این گزارش، رئیس کل بیمه مرکزی از برگزاری دوره های آموزشی حرفه ای برای مدیران صنعت بیمه خبر داد و گفت: بخش عظیمی از کارکنان صنعت بیمه دارای مدرک کارشناسی و بالاتر هستند و ما در صنعت بیمه مشکل عدم آگاهی از تئوری و اصول بیمه نداریم بلکه مدیران ما نیاز به دوره های کاربردی _آموزشی دارند.
وی افزود: به همین منظور، برگزاری دوره های آموزشی حرفه ای در دستور کار پژوهشکده قرار گرفته است تا بتوانیم از این طریق مدیران حرفه ای تربیت کنیم و به مدیران استانی هم توصیه می شود حتما در این دوره ها شرکت کنند.
دکتر همتی با اشاره به اینکه نرخ بیمه مسئولیت نیازمند اصلاح است، گفت: در همین راستا بیمه مرکزی به زودی نرخ های ارشادی را باتوجه به ضریب خسارت ها محاسبه و اعلام می کند.
وی همچنین در خصوص افزایش ظرفیت های سامانه سنهاب گفت: این سامانه قابلیت های زیادی چون ارائه امار عملکرد به تفکیک زیر شاخه های هر یک از رشته های بیمه ای دارد که در برنامه ریزی های بلند مدت صنعت بیمه نقش مهمی دارد.
وی افزود: با جدیت در حال رفع ایرادات، تکمیل و استفاده از سایر ظرفیت های این سامانه هستیم.
رئیس کل بیمه مرکزی، برخورداری مدیران استانی از اختیارات لازم را از عوامل مهم در توسعه بیمه در کشور دانست و از مدیران عامل خواست باتوجه به ضریب خسارت و موقعیت استان ها اختیارات لازم را به مدیران استان ها بدهند.

* کد خبر: 5324

این را نیز بررسی کنید

هت تریک بیمه تجارت‌نو در ششمین دوره ارزیابی ملی تحول دیجیتال

با دریافت بالاترین سطح جایزه ملی نوآوری و رهبری در ششمین دوره ارزیابی ملی تحول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *