سه شنبه , ۹ خرداد ۱۴۰۲

رونق USSD با حمایت شاپرک

در حالیکه طبق اعلام بانک مرکزی و پس از راه اندازی اولیه سامانه پیوند در اواسط پاییز امسال قرار بود انجام تراکنش‌های USSD خارج از سامانه پیوند از ۱۵ آبان مشمول جریمه و از اول دی ماه این خدمت برای متخلفان قطع شود، ابلاغیه جدیدی از سوی شاپرک مورخ ۱۱دی ماه، با استناد به نامه بانک مرکزی به شرکتهای ارائه دهنده خدمات پرداخت (PSP) ارائه شد که خبر از تداوم ارائه خدمات بر بستر USSD و تسریع در فرایند راه اندازی سامانه پیوند می دهد.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، طبق ابلاغیه جدید شاپرک “چنانچه اطلاعات مربوط به نگاشت (اطلاعات کارت بانکی کاربر) در سامانه پیوند موجود نبود، شرکت ارائه دهنده خدمات پرداخت مجاز است با استفاده از اطلاعات نگاشت شده در انباره داده محلی خود تراکنش را انجام دهد. این مورد صرفا جهت جلوگیری از وقفه در خدمات به کاربران و تا اطلاع ثانوی مجاز خواهد بود و پس از تکمیل انباره داده پیوند و با اعلام رسمی، مفاد این بند متوقف خواهد شد.
شرکتهای ارائه دهنده خدمات پرداخت می‌توانند برای تسریع در تکمیل انباره داده پیوند، اطلاعات ثبت شده در انباره‌های محلی خود را برای درج در سامانه پیوند به شاپرک ارسال نمایند.”
راه اندازی دوباره مانده گیری بر بستر USSD
تراکشنهای مانده گیری که از مهر ماه سال ۹۴ بر روی تمامی بسترهای موبایلی غیرفعال شده بود، با اعمال شرایط ویژه و با اعلام شاپرک مجددا برای کاربران فعال خواهد شد. در ابلاغیه شاپرک آمده است: “انجام تراکنش مانده گیری صرفا با اتکا به رکوردهای ثبت شده در سامانه پیوند برای شرکتهای ارائه دهنده خدمات پرداخت مجاز است. (ضروری است توجه شود که در صورت فقدان اطلاعات در سامانه پیوند، به هیچ وجه شرکت ارائه دهنده خدمات پرداخت مجاز به انجام تراکنش با اتکا به اطلاعات انباره محلی خود نیست.)”
فعالسازی سرویس خرید روی USSD
شاپرک در ابلاغیه خود ضمن اعلام آغاز امکان‌سنجی فعالسازی مجدد تراکنش خرید روی درگاه USSD از طریق سامانه پیوند از تمامی شرکتهای فعال در حوزه پرداخت خواسته تا نظرات و پیشنهادهای خود را در این خصوص ارائه نمایند.
با ابلاغیه جدید شاپرک می توان انتظار داشت که در میان مدت شاهد رشد چشم گیر کاربری USSD و ارائه خدمات متنوع تر از سوی شرکتهای PSP بر روی این بستر باشیم. ابزاری که به عنوان یکی از محبوبترین و پرکاربردترین راه های پرداخت نقشی کلیدی در توسعه بانکداری الکترونیک داشته و میلیونها تراکنش را بدون نیاز به اینترنت و با حداکثر سطح دسترسی در اختیار کاربران قرار می دهد.

کد خبر: 5308

این را نیز بررسی کنید

آغاز فرایند وکالتی کردن غیرحضوری حساب‌ها در بانک دی

فرایند ثبت غیرحضوری حساب وکالتی مشتریان بانک دی برای شرکت در مرحله دوم خرید خودروهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *