شنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۱
خانه » بیمه » نقش شرکت های بیمه در توسعه سواحل مکران

نقش شرکت های بیمه در توسعه سواحل مکران

پایگاه خبری خرد و کلان – ایمان ایزدی مقدم

در جهان بویژه کشورهای توسعه یافته نگاه به بیمه ها بعنوان نقش آفرینان اصلی “توسعه تجارت” و ” رونق اقتصادی” باعث گردیده هر کجا بیمه ها حضور فعالی دارند سرمایه گذاران با اطمینان بیشتر سرمایه خود را بکار بندند و موجب شکوفایی آن منطقه گردند.
در پی فرمایشات مقام معظم رهبری پیرامون رونق اقتصادی سواحل مکران بعنوان تنها بخش ساحلی ایران که به آب های آزاد ( اقیانوس هند) دسترسی دارد ، ستادهایی در دولت و مراکز استراتژیک راه اندازی شد تا نسبت به سرمایه پذیری و سرمایه گذاری این نوار ساحلی اقدام کنند.
از آنجا که کشورهای حوزه آسیای مرکزی و افغانستان به آب های آزاد دسترسی ندارند بهره برداری از امکانات ترانزیتی و تجاری این منطقه در دستور کارشان قرار گرفته و دولت جمهوری اسلامی ایران نیز در مراودات با این کشورها روی جذب سرمایه گذاری خارجی تأکید دارد.
اما نکته بیمه ای ، هر چند بنظر می رسد سهم استان سیستان و بلوچستان در سبد تولید پرتفو شرکتهای بیمه اندک است اما توجه به حضور در منطقه آزاد چابهار و سواحل مکران می تواند ضمن افزایش سهم پرتفو بیمه ها در این استان ، به رونق بخشی اقتصادی منطقه نیز کمک نماید .
شایسته است شرکتهای بیمه برنامه ویژه ای را با هماهنگی ستاد توسعه سواحل مکران که ریاست آن با معاون اول رئیس جمهوری است در این منطقه اجرا نمایند.
این همان نقش آفرینی بیمه برای رونق اقتصادی کشور است.

* کد خبر: 5224

این را نیز بررسی کنید

معرفی برندگان جشنواره تابان بیمه نوین در بخش بیمه گذاران

مراسم قرعه‌کشی جوایز جشنواره فروش ویژه تابان بیمه نوین برای بیمه‌گذاران برگزار شد. به گزارش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *