پنج شنبه , ۱۶ تیر ۱۴۰۱
خانه » بیمه » حمایت بیمه سرمد از طراحان صنعتی

حمایت بیمه سرمد از طراحان صنعتی

در پی استقبال چشمگیر طراحان صنعتی کشور از اولین و تنها مسابقات جامع طراحی صنعتی در ایران (آیدیران)، دور دوم این مسابقات با حضور برترین طراحان صنعتی ایران و با حمایت بیمه سرمد در ۲۲ آذرماه برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، در دور اول این مسابقات که در سال گذشته برگزار شد، نزدیک به ۴۰۰ طرح در دسته های مختلف به رقابت پرداختند و علاوه بر رقابت طراحان حرفه ای با یکدیگر، فضایی مناسب برای جذب و کشف نخبگان در سطوح دانشجویی نیز فراهم شد. با توجه به دستاوردهای ارزشمند دور اول آیدیران، بار دیگر فرصتی برای رقابت طراحان صنعتی با یکدیگر ایجاد شده است.
شرکت کنندگان در مسابقات آیدیران، در دو بخش طرح و محصول به رقابت می پردازند تا با ایجاد انگیزه بیشتر، برای پرورش ایده های بهتر تلاش کنند و به هدف اقتصاد مقاومتی تحقق بخشیده و در مسیر تقویت تولید داخلی قدم بردارند. در بخش محصول، فعالان صنایع خودرو، دکوراسیون، مبلمان، لوازم ساختمانی، روشنایی، پوشاک، ارتباطات، ورزشی کودک، طلا و جواهر، پزشکی، شیشه و سرامیک و … به رقابت می پردازند. در بخش ایده های نو نیز، طراحان لوازم منزل، ابزارآلات و فضای کاری، حمل و نقل، مبلمان شهری، محصولات سلامت و امنیت، محصولات روشنایی، مبلمان و دکوراسیون داخلی، محصولات سفر، ورزش و آموزش و سرگرمی، بسته بندی، محصولات مد و زیور آلات و طراحی فرهنگی و صنایع دستی آثار خود را در معرض داوری قرار می دهند.
در این رقابت ها که با همکاری معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری و حمایت بیمه سرمد برگزار می شود، علاوه بر حضور فعالان داخلی عرصه طراحی صنعتی، امکان حضور برخی از اساتید فعال در دانشگاه های خارج از کشور به عنوان داور را نیز فراهم شده است و امید می رود که همچون سال قبل، این مسابقات در رونق رقابت سالم و عملی بین طراحان صنعتی تاثیرگذار باشد.
حضور طراحان، تولید کنندگان و صاحبان صنایع در این رویداد، فرصت مغتنمی برای برقراری ارتباط نزدیک تر میان فعالان عرصه بیمه و صنایع داخلی است. به همین منظور، مدیران بیمه سرمد در جریان این مسابقات، با مدیران برترین صنایع کشور از اهداف و چشم اندازهای خود سخن می گویند و همراه با این فعالان، مسیری را برای حمایت از تولید داخلی طرح ریزی می کنند. حضور بیمه سرمد در نمایشگاه آیدیران، فرصتی است برای ارتباط نزدیکتر نمایندگان بیمه سرمد و صاحبان صنایع کشور، تا زمینه را برای گام برداشتن در مسیری مشترک فراهم کرده و زمینه ساز اعتلای هر چه بیشتر فرهنگ بیمه و همچنین صنعت و تولید داخلی شوند.
مسابقات جامع طراحی صنعتی آیدیران به عنوان یک روش استاندارد بین المللی، راهی روشن و قابل اطمینان برای راهیابی طراحان صنعتی به صنایع فعال کشور و راهی مطمئن برای رفع مشکلات طراحی در صنایع محسوب می شود. آیدیران این فرصت را برای طراحان و صاحبان صنایع فراهم می کند تا به ارزیابی درستی از طراحی محصولات دست یابند و برای حمایت از کالای ایرانی قدمی بردارند.

 

* کد خبر: 5133

این را نیز بررسی کنید

«پلنت»، همکار رسمی موسسه دیجیتال اینشورر

پلنت به عنوان اولین مرکز نوآوری بیمه و مالی از ایران به عنوان همکار رسمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *