پنج شنبه , ۱۴ مهر ۱۴۰۱
خانه » بیمه » درخواست دبیرکل سندیکا برای گزارش گیری و هدفمند کردن هزینه کرد عوارض

درخواست دبیرکل سندیکا برای گزارش گیری و هدفمند کردن هزینه کرد عوارض

دبیرکل سندیکای بیمه گران در جمع اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس خواستار هدفمند کردن هزینه کرد عوارض بیمه و ارائه گزارش عملکرد دستگاهها هزینه کننده شد که در پی آن دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس دستور داد نسبت به اخذ گزارش عملکرد دستگاهها هزینه کننده عوارض صنعت بیمه اقدام شود.
به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان،، علی اکبر اولیاء در جلسه شب گذشته مدیران صنعت بیمه با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ، شناخت و نگاه مثبت اعضای کمیسیون به صنعت بیمه را یک سرمایه و پشتیبان بزرگ برای این صنعت برشمرد و ابراز امیدواری کرد که با تدوام این ارتباطات، اقدامات اساسی برای تحول اساسی در صنعت بیمه صورت گیرد.
دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران در ادامه وجود یک سیستم بیمه ای پویا را برای توسعه کسب و کار و اقتصاد کشور یک ضرورت اجتناب ناپذیر عنوان و از کمیسیون و مجلس شورای اسلامی برای بهبود فضای کسب و کار و توقف تصمیمات خارج از صنعت که زیان هنگفت و تضعیف و اُفت خدمات این حوزه را به دنبال دارد استمداد کرد.
وی همچنین تضمین حداقل سود را در نرخ گذاری های تکلیفی را برای توسعه سرمایه گذاری در صنعت بیمه ضروری دانشت.
دبیرکل سندیکا در ادامه سخنان خود در جمع اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس خواستار هدفمند کردن هزینه کرد عوارض وضع شده بر صنعت بیمه شد و یادآور شد زمانی این عوارض توجیه دارد که بنا به هدف تعیین شده هزینه گردد و دستگاههای هزینه کننده مطابق تکلیف قانونی نسبت به ارائه گزارش عملکرد خود اقدام نمایند.
در این جلسه دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از دبیران کمیسیون خواست نسبت به پیگیری ارائه گزارش عملکرد دستگاهها هزینه کننده عوارض صنعت بیمه اقدام نمایند.

* کد خبر: 5116

این را نیز بررسی کنید

 قائم مقام و سه عضو هیات عامل بیمه مرکزی منصوب شدند

سیداحسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی طی احکام جداگانه ای، قائم مقام رییس کل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *