سه شنبه , ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
خانه » بیمه » بهره‌گیری از اوراق بهادار ریسک های بیمه‌ای برای ایران ضروری است

بهره‌گیری از اوراق بهادار ریسک های بیمه‌ای برای ایران ضروری است

پروفسور لوبژه(Henri Loubergé) استاد و رئیس بخش اقتصاد دانشگاه ژنو که به عنوان سخنران کلیدی در بیست و سومین همایش ملی و نهمین همایش بین المللی بیمه و توسعه حضور داشت، برنامه‌ریزی های جدی برای عملیاتی سازی اوراق بهادار ریسک‌های بیمه‌ای برای ایران را ضروری دانست.
به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، پروفسور لوبژه که متخصص بحث اوراق بهادار سازی ریسک‌های بیمه‌ای است معتقد است اوراق قرضه حوادث فاجعه آمیز نمونه مطلوبی است که می تواند ارتباط بین نظریه‌های اقتصادی و بخش عملیات اقتصاد را نشان دهد.
بر پایه این گزارش، رئیس بخش اقتصاد دانشگاه ژنو پیرامون بحث اوراق بهادار سازی بیمه‌ای اعلام کرد: اوراق بهادار‌سازی فضا را برای ورود جدی تر به بازارهای مالی فراهم می کند و همین امر بهترین گزینه برای کمک به صنعت بیمه کشورهاست.
وی افزود: حوادث بزرگ طبیعی نظیر زلزله و طوفان‌هایی که از سال ۲۰۰۵ در دنیا اتفاق افتاد، فرصت مناسبی را برای به کارگیری اوراق قرضه حوادث طبیعی در سطح بین المللی به وجود آورد و در سال ۲۰۱۶ شاهد این هستیم که بازدهی بالایی در استفاده از این اوراق مشاهده می شود.
وی خاطر نشان کرد: تنوع سازی ریسک نیز تجربه مثبتی بود که البته تجارب هم گرایانه‌ای را در بازارهای مالی به همراه نداشت. با توجه به وقوع این گونه حوادث غیر مترقبه و بزرگ در ایران، به نظر می رسد که باید این کشور برنامه‌ریزی های جدی را برای عملیاتی سازی اوراق بهادار ریسک‌های بیمه‌ای دنبال کند.
وی همچنین گفت: اوراق قرضه حوادث فاجعه بار بسیار موفق بوده‌اند اما قابل جایگزینی با بیمه‌های اتکایی نیستند چرا که با فقدان آشنایی با سرمایه گذاران، هزینه تراکنش‌ها، هزینه وثیقه‌ها و بیمه‌های دولتی و کمک‌های پس از حادثه این دو مقوله را از هم تفکیک می کند.

* کد خبر: 5082

این را نیز بررسی کنید

مشعلچی: مصوبه مولدسازی دارایی های دولت، شامل بیمه مرکزی نیست

در حالی بند یک «مصوبه مولدسازی دارایی های دولت» تصریح کرده است که «شرکت های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *