پنج شنبه , ۱۶ تیر ۱۴۰۱
خانه » بیمه » سالنامه آماری ۱۳۹۴صنعت بیمه کشور منتشر شد

سالنامه آماری ۱۳۹۴صنعت بیمه کشور منتشر شد

هم زمان بافرا رسیدن روز بیمه (۱۳ آذر)، آمارواطلاعات سالنامه آماری ۱۳۹۴ صنعت بیمه که به صورت مکانیزه (در قالب سامانه سنهاب) تهیه شده، از طریق پایگاه آماری صنعت بیمه و پرتال بیمه مرکزی ج.ا.ایران به نشانی www.centinsur.ir در دسترس عموم قرار گرفت.
به گزارش پایکاه خبری خرد و کلان، این سازمان در اجرای وظیفه قانونی خود، هر ساله اطلاعات لازم را از فعالیت کلیه مؤسسات بیمه جمع آوری و به منظور رفع نیازهای سیاستگذاران، برنامه ریزان، پژوهشگران و فعالان صنعت بیمه، در قالب سالنامه آماری منتشر می کند.
این سالنامه به عنوان تنها مرجع معتبر رسمی اطلاعات بازار بیمه محسوب شده و حاوی اطلاعات کاملی از صنعت بیمه است. اطلاعات این سالنامه مشتمل بر آمارهای بیمه در سطح بین المللی و داخلی بوده و گزارشهای آماری مختلف در خصوص: رشته های بیمه، شرکتهای بیمه و شبکه فروش آنها، فعالیت در استان‌ها، کارکنان شرکتهای بیمه، وضعیت مالی صنعت بیمه، فعالیت صندوق تأمین خسارتهای بدنی و پژوهشکده بیمه، همچنین گزارش عملکرد اجرای قانون بیمه اجباری شخص ثالث و آمار عملکرد اتکایی شرکت های بیمه را در بر دارد.
این سالنامه توسط اداره تحلیلهای آماری دفتر برنامه ریزی و توسعه در حوزه معاونت طرح و توسعه بیمه مرکزی ج.ا. ایران تهیه و تدوین شده است اطلاعات مندرج در آن حاصل همکاری مجموعه صنعت بیمه اعم از: مدیریت های ذی‌ربط شرکتهای بیمه، بیمه مرکزی، صندوق تأمین خسارتهای بدنی و پژوهشکده بیمه است که با مشارکت صمیمانه خود انتشار آن را میسر نموده اند.
به منظور دسترسی سریعتر و سهولت کار، مطالب سالنامه آماری ۱۳۹۴ (کلیه فصول و پیوستهای آن حاوی: جداول و نمودارهای آماری و متن گزارشهای تحلیلی) از طریق لینکی در پرتال بیمه مرکزی و پایگاه آماری صنعت بیمه قابل دانلود (در قالب فایلهای Excel، Word و PDF) بوده و در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.
یادآور می شود نسخه فیزیکی سالنامه آماری ۱۳۹۴ صنعت بیمه نیز حداکثر تا یک ماه آتی چاپ و در کتابفروشی پژوهشکده بیمه جهت دسترسی عموم توزیع می‌گردد.
لینک:
https://sanhabstat.centinsur.ir/fncemgcomponent/emg/emgprjres.aspx?emgcod=۹۸۳

* کد خبر: 5038

این را نیز بررسی کنید

«پلنت»، همکار رسمی موسسه دیجیتال اینشورر

پلنت به عنوان اولین مرکز نوآوری بیمه و مالی از ایران به عنوان همکار رسمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *