دوشنبه , ۳ مهر ۱۴۰۲

آمادگی بزرگترین شرکت بیمه اتکایی جهان برای همکاری با صنعت بیمه ایران

دکتر عبدالناصر همتی، رئیس کل بیمه مرکزی دوشنبه اول آذر با دعوت رسمی، میهمان مسئولین عالی رتبه بیمه اتکایی مونیخ ری (Munich Re) بزرگترین شرکت بیمه اتکایی جهان بود.
به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، در این دیدار که با دعوت دکتر نیکلاس وان بوم هارد (Von Bomhard ) رئیس هیات مدیره انجام شد، دکتر ونینگ (Wenning ) جانشین آتی رئیس هیات مدیره و سایر مدیران ارشد مونیخ ری و شرکت Ergo نیز حضور داشتند و در خصوص راههای توسعه همکاری های بیمه ای دو کشور بررسی و تبادل نظر صورت گرفت.
بنابر این گزارش، مسئولین شرکت مونیخ ری آمادگی و اشتیاق خود را برای ارائه پوشش های اتکایی مورد نیاز بازار ایران در بخش بیمه زندگی و غیر زندگی، سرمایه گذاری در بخش بیمه مستقیم و نیز آموزش و انتقال تکنولوژی به مدیران و کارشناسان صنعت بیمه ایران اعلام کردند.
در این دیدار دکتر همتی گزارشی از برنامه های توسعه اقتصادی کشور و بازار در حال گسترش صنعت بیمه ایران ارائه کرد و خواستار سرمایه گذاری و حضور بیمه گران اروپایی بویژه مونیخ ری برای ارائه پوشش ها و محصولات جدید بیمه ای در کشورمان شد.‌
حضور دکتر ونینگ جانشین رئیس هیات مدیره که از چهار ماه دیگر ریاست شرکت مونیخ ری را برعهده می گیرد در این جلسه مذاکره که بیش از سه ساعت به طول انجامید از برنامه ریزی بلند مدت مونیخ ری برای فعالیت و حضور در صنعت بیمه ایران حکایت داشت.
در این جلسه رئیس پژوهشکده بیمه مرکزی نیز رئیس کل بیمه مرکزی را همراهی کرد.
لازم به ذکر است، شرکت بیمه اتکایی مونیخ ری، ۳ آوریل ۱۸۸۰ تاسیس شد و بیمه اتکایی، بیمه پایه ای و بیمه بهداشت و درمان سه رکن در الگوی کسب و کار یکپارچه گروه مونیخ ری را تشکیل می دهند.
کل درآمد مونیخ رى در سال ۲۰۱۵معادل ۵۰میلیارد یورو بود که از آن ۲۹میلیارد یورو حق بیمه اتکایى، ۱۶میلیارد یورو درآمد بیمه مستقیم از طرف شرکت ارگو و۵ میلیارد یورو نیز حق بیمه در رشته درمان بوده است.
همچنین سود شرکت در سال پیش ۳.۵میلیارد یورو و دارایى شرکت مونیخ رى ۲۷۶میلیارد دلار است.

کد خبر: 4974

این را نیز بررسی کنید

انتصاب معاون پشتیبانی و منابع انسانی بیمه اتکایی امین

با حکم دکتر خوش‌کیش مدیرعامل بیمه اتکایی امین ، حسین اشرفی به سمت معاونت پشتیبانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *