جمعه , ۱۰ آذر ۱۴۰۲

دیدار رئیس کل بیمه مرکزی با رئیس کل بیمه اتکایی اسکور فرانسه

رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران روز جمعه ۲۸ آبان با رئیس کل اجرایی شرکت بیمه اتکایی اسکور(SCOR) مسائل دو جانبه بیمه ای بین صنعت بیمه ایران و شرکت فرانسوی اسکور را مورد بحث قرار داد.
به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، دکتر همتی با اشاره به همراهی خوب اسکور به عنوان پنجمین بیمه اتکایی جهان در راهبری پوشش ریسک های مهم کشورمان از جمله ریسک مربوط به صنایع نفت، پتروشیمی و قرارداد مازاد خسارت آتش سوزی ضرورت حل مشکل کلوز تحریم در بیمه نامه ها و قرارداد های بیمه ای را مورد تاکید قرار داد.
دکتر همتی تاکید کرد: ما در قراردادهای بیمه ای شرایطی فراتر از آنچه در توافق برجام آمده است را نمی پذیریم.
ویکتور پنیه (VICTOR PEIGNET)رئیس کل اجرایی اسکور فرانسه نیز از علاقه مندی بیمه اتکایی اسکور برای فعالیت در ایران در چارچوب عزم جدی فرانسه برای مشارکت در طرح های مهم اقتصادی ایران خبر داد وآمادگی اسکور برای برگزاری کارگاههای آموزشی در ایران برای مدیران و کارشناسان صنعت بیمه در زمینه هایی نظیر ریسک های فاجعه آمیز، قیمت گذاری محصولات بیمه ای، بیمه های انرژی و نظایر آن را اعلام کرد و گفت: ما علاقمند هستیم همراهی کامل را با سیاست های بیمه مرکزی در لیدری قراردادهای اتکایی داشته باشیم و شرایط بیمه مرکزی را تامین کنیم.
رئیس کل بیمه مرکزی همچنین با دکتر منیر کبان (MONIR KABBAN)رئیس هیات مدیره شرکت بروکری UIB و سایر مدیران شرکت در لندن دیدار و گفتگو کرد.
دکتر همتی در این دیدار از عملکرد و فعالیت های UIB در ایران و اقداماتی که برای آموزش مدیران و کارشناسان صنعت بیمه کرده است، قدردانی کرد.
شایان ذکر است، شرکت اسکور SCOR در سال ۱۹۷۰ تاسیس شده و تا کنون شعبات متعددی را در سراسر جهان از جمله هنگ کنگ، لندن، مادرید، مکزیک، سیدنی، مونترال، سنگاپور، توکیو، نیویورک، ریودوژانرو، سئول، مسکو، پکن، بروکسل، هند و آفریقای جنوبی ثبت نموده است. بر اساس گزارش شرکت رتبه بندی Moody، شرکت یادشده با سیری صعودی مستمر، در سال ۲۰۱۵ موفق به کسب رتبه A۱ شد و از چشم اندازی “دارای ثبات” به سطح “مثبت” ارتقا یافت. مجموع دارایی های قابل سرمایه گذاری این شرکت در سال ۲۰۱۵ معادل ۲۷.۶ میلیارد یورو برآورد گردید. ناخالص حق بیمه ثبت شده اسکور در نه ماه نخست ۲۰۱۶، معادل ۱۰,۲۱۶ میلیون یورو و خالص درآمد شرکت ۴۳۸ میلیون یورو گزارش شده است. همچنین UIB هفتمین شرکت کارگزاری بیمه اتکایی جهان می باشد.

کد خبر: 4959

این را نیز بررسی کنید

قیمت خودرو

مدیرعامل بیمه ملت عضو هیئت رییسه سندیکای بیمه‌گران ایران شد

علی‌رضا یزدان‌دوست، مدیرعامل شرکت بیمه ملت با رای شورای عمومی به عنوان عضو اصلی هیئت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *