سه شنبه , ۱۵ آذر ۱۴۰۱
خانه » بیمه » گرامیداشت ششمین سالروز عرضه سهام بیمه پارسیان در بورس تهران

گرامیداشت ششمین سالروز عرضه سهام بیمه پارسیان در بورس تهران

بازگشایی معاملات امروز یکشنبه مورخ ۲۳ آبان ماه بورس تهران، در قالب مراسمی نمادین و با حضور مدیران ارشد شرکت بیمه پارسیان برگزار شد و زنگ آغاز معاملات به صدا درآمد.
به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، در مراسمی نمادین ششمین سالروز عرضه سهام بیمه پارسیان در بورس اوراق بهادار تهران، اعلام آغاز معاملات به آقای هادی اویار حسین مدیرعامل محترم این شرکت سپرده شد تا با نواختن زنگ معاملات، دادوستد سهام در بورس اوراق بهادار تهران آغاز شود.
گفتنی است صنعت بیمه با در اختیار داشتن بیش از ۲۲۰۰۰ میلیارد ریال از ارزش بازار بورس تهران از بین ۳۷ صنعت فعال در بورس تهران، رتبه بیستم را در اختیار دارد.
همچنین بیمه پارسیان با سرمایه ۲۰۰۰ میلیارد ریال و ارزش بازار ۵۸۷۴ میلیارد ریالی، بزرگترین شرکت بیمه به لحاظ ارزش بازار در صنعت بیمه می باشد.
یادآوری می شود شرکت بیمه پارسیان در تاریخ ۹ فروردین ۱۳۸۲ با سرمایه ۱۶۰ میلیارد ریال، در اداره ثبت شرکت­ ها به ثبت رسید. سپس در تاریخ ۲۳ آبان ۱۳۸۹ سهام آن برای اولین بار در بورس اوراق بهادار تهران عرضه شد.
در حال حاضر شرکت های گروه مالی بانک پارسیان، سرمایه گذاری تدبیر، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، سرمایه گذاری پارسیان، بانک سرمایه و بانک سینا سهامداران عمده این شرکت به شمار می­ آیند.
لازم به ذکر است: این مراسم نمادین که در بورس­ های مطرح دنیا نیز مرسوم است، در روزها و مناسبت­ های خاص به ناشران و اعضای بورس اجازه می­ دهد تا در بازگشایی بازار مشارکت داشته باشند.
بورس اوراق بهادار تهران نیز با هدف تعامل بیشتر با ناشران پذیرفته شده و یادآوری ارتباط و تعامل ناشر با بازار سرمایه اقدام به برگزاری این مراسم کرده است.
شایان ذکر است در حال حاضر بر اساس تقویمی که تهیه شده است در سال ۱۳۹۵ این مراسم توسط مدیران شرکت های بزرگ بورسی انجام خواهد شد.

* کد خبر: 4921

این را نیز بررسی کنید

بیمه درمان تکمیلی

ارائه خدمات و پشتیبانی بهتر به بیمه گذاران سهم از بازار بیمه گر را افزایش می دهد

مدیر امور مشتریان شرکت بیمه سامان با اشاره به عدم رعایت اصول مشتری مداری و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *