سه شنبه , ۸ آذر ۱۴۰۱
خانه » بیمه » سندیکا نقش موثری در همگرایی صنعت بیمه دارد

سندیکا نقش موثری در همگرایی صنعت بیمه دارد

همزمان با شروع هفته دولت، جلسه شورای عمومی سندیکای بیمه گران ایران صبح امروز با حضور رئیس کل بیمه مرکزی در سندیکای بیمه گران ایران برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، دکتر همتی ضمن گرامیداشت یاد شهید رجایی، شهید باهنر و تبریک هفته دولت ابراز خرسندی از حضور مجدد بعد از یک دهه دوری از صنعت بیمه در سندیکای بیمه گران ایران گفت: خوشحالم که دوره اول حضورم در صنعت بیمه، علی رغم مخالفت های موجود، از احیاء سندیکا حمایت کردم و امروز به عنوان یکی از ارکان خوب صنعت بیمه در حال نقش آفرینی است.
وی در خصوص اهمیت سندیکای بیمه گران ایران گفت: داشتن یک رای واحد برای بزرگترین و کوچکترین شرکت بیمه، در سندیکا بیانگر اهمیت تمام شرکت های بیمه در تصمیم گیری های مهم است و سندیکا می تواند نقش موثری در ایجاد همگرایی و جلوگیری از واگرایی داشته باشد.
رئیس کل بیمه مرکزی افزود: هدف همه ما ایجاد فضایی مناسب و امن برای کسب و کار در صنعت بیمه است. وظیفه نهاد ناظر حمایت از شرکت های بیمه به دور از حاشیه و با نظارت صحیح است که این مهم با تعامل مستمر با شرکت های بیمه و سایر ارکان صنعت بیمه محقق می شود.
دکتر همتی انسجام در میان صنعت بیمه را مهم دانست و گفت: ما باید به منشور اخلاقی و توافقات خود پایبند باشیم تا بخش بزرگی از مشکلات صنعت بیمه که نمونه بارز آن تخفیفات غیر فنی و غیر منطقی بیمه شخص ثالث است، حل شود. البته تخفیف عدم خسارت بسیار خوب و مورد تایید است.
وی با تاکید بر اجرای حاکمیت شرکتی در شرکت های بیمه گفت: برای شفاف سازی فعالیت ها و دفاع از مدیران عامل خصوصا حمایت از حقوق بیمه گذاران حاکمیت شرکتی را با جدیت پیگیری خواهیم کرد.
همتی از نظارت ضابطه مند بر صنعت بیمه خبر داد و گفت: هدف ما از نظارت، تدوین آیین نامه های پیچیده و غیرضروری نیست، بلکه نظارت ضابطه مند توام با حمایت از حیات شرکت های بیمه را اجرا خواهیم کرد.
وی در خصوص کاهش نرخ سود تضمینی بیمه های عمر گفت: ما نگران تعهدات آتی و آینده هستیم و به همین خاطر در حال کنترل و تدوین آیین نامه مناسب برای این رشته هستیم و به کمک و دانش تخصصی شما در این زمینه نیاز است.
رئیس کل بیمه مرکزی از برنامه ریزی ایجاد دوره های آموزش حرفه ای مدیران برای ارتقاء سطح دانش فنی مدیران و کارشناسان بیمه با همکاری پژوهشکده بیمه خبر داد و گفت: صنعت بیمه نیازمند هزینه در این حوزه است و امیدواریم با برگزاری این دوره ها و بهره گیری از ظرفیت های بین المللی به ارتقاء سطح علمی مدیران تخصصی کمک کنیم.
وی با اشاره به میزان حداقل سرمایه تاسیس شرکت بیمه گفت: در این زمینه پیشنهادات خود را به دولت تقدیم کرده ایم.
در ادامه این جلسه، پور کیانی مدیرعامل بیمه ایران و رئیس شورای عمومی و علی اکبر اولیاء دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران به ارائه گزارش از فعالیت های سندیکا پرداختند.
همچنین مدیران عامل شرکت های بیمه نیز درخواست ها ونقطه نظرات خود را مطرح کردند.

* کد خبر: 4842

این را نیز بررسی کنید

بیمه حافظ

کاهش ۵۲ درصدی شکایات از «بیمه حافظ» در سال ۱۴۰۰

علیرغم رشد بیش از ۶۲ درصدی پرتفو، شرکت بیمه حافظ در راستای اهداف مشتری مداری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *