یکشنبه , ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
خانه » بیمه » لایه های نظارتی بر صندوق، مانع وقوع تخلف و فساد

لایه های نظارتی بر صندوق، مانع وقوع تخلف و فساد

مدیرعامل صندوق تامین خسارت بدنی  با اشاره به ارکان نظارتی این نهاد عمومی اظهار داشت: منابع مالی صندوق امانت مردم و نظام مقدس اسلامی هستند ، قانونگذار علاوه بر سازمان حسابرسی کشور که بعنوان بازرس قانونی بر عملکرد و صورت های مالی این نهاد نظارت دارد ، نهاد هیئت نظارت بر صندوق را نیز پیش بینی نموده است.
به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، ، دکتر علی جباری افزود: علاوه بر ارکان نظارتی ، دیوان محاسبات کشور و سازمان بازرسی کل کشور نیز بر عملکرد صندوق به عنوان یک نهاد عمومی نظارت دقیق دارند و هرگونه تخلف یا فسادی از نگاه تیزبین آنها دور نمی ماند.
وی در خصوص برداشت غیر قانونی یا صرف منابع صندوق در اموری غیر از تکالیف قانونی گفت: قانون مصوب مجلس شورای اسلامی در خصوص صندوق کاملا شفاف است ، قانون اجازه نمی دهد کسی بخواهد یا بتواند از منابع صندوق به نفع خود یا گروهی استفاده نماید.
مدیرعامل صندوق تامین خسارت بدنی با اشاره به فعالیت های سه ساله اخیر صندوق اظهار داشت : در سه ساله اخیر بالغ بر ۱۷۰۰۰میلیارد ریال خسارت برای حمایت از قربانیان حوادث رانندگی در سراسر کشور پرداخت شده است که در چهل و هشت سال فعالیت صندوق بی نظیر بوده است . در این سه سال بیش از ۱۵۰۰۰نفر از هموطنان که بعلت حوادث رانندگی دچار مشکلات اقتصادی ، درمانی و اجتماعی شدند ، برخی در زندان بسر می بردند با حمایت صندوق روبرو شده اند .
دکتر علی جباری راه اندازی دفاتر استانی صندوق برای سهولت دسترسی مردم به خدمات ، ایجاد اداره تحقیق در راستای صیانت از منابع صندوق ، بهره برداری از سامانه یکپارچه هوشمند را از دستاوردهای سه ساله اخیر صندوق برشمرده و اظهار داشت: عملکرد مالی صندوق در اتاق شیشه ای است و اصل شفافیت مالی مهمترین برنامه صندوق است و بر همین اصل ما معتقدیم باید مردم از کلیه فعالیت های صندوق بصورت شفاف مطلع باشند.

* کد خبر: 4823

این را نیز بررسی کنید

خبر خوش برای بیمه‌گذاران بیمه زندگی خاورمیانه

برای تمامی افرادی که بیمه‌نامه مستمری و بازنشستگی تکمیلی جاری داشته ‌باشند، امکان سرمایه‌گذاری در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *