جمعه , ۷ بهمن ۱۴۰۱
خانه » بانک » بیش از ۶۴٠٠٠ نفر سهامدار آپ/ عمده سهام آسان پرداخت در اختیار خریداران حقیقی

بیش از ۶۴٠٠٠ نفر سهامدار آپ/ عمده سهام آسان پرداخت در اختیار خریداران حقیقی

عرضه سهام آسان پرداخت با نماد آپ در بورس، نکات قابل توجه بسیاری را برای علاقه مندان بازار سرمایه به همراه داشت.
به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، آسان پرداخت که با نماد آپ در بازار بورس تهران عرضه شد و در دسترس مردم قرار گرفت جزو شرکتهای موفق فعال در حوزه پرداخت الکترونیک است که تحت مدیریت خصوصی فعالیت خود را از سال ١٣٨٨ آغاز کرده و اینک به عنوان موفق ترین استارتاپ کشور توانسته ضمن سپری کردن مراحل رشد و مطرح شدن به عنوان رهبر پرداخت موبایلی کشور، به عنوان یک شرکت سودآور در دسترس عموم مردم قرار گیرد.

رکورد شکنی با ۴٠ثانیه
به گزارش روابط عمومی بورس تهران، فروش سهام آسان پرداخت در ۴٠ ثانیه توانست رکورد خوبی را در عرضه سهام از خود به جا گذاشته و این نشان از استقبال گسترده خریداران این سهم است.

٩٢درصد از سهام آپ در اختیار خریداران حقیقی
طی گزارشی که از روابط عمومی بورس اوراق بهادار تهران منتشر شده است ۶۴١۶۴ کد معاملاتی خریدار سهم آسان پرداخت با نماد آپ بوده اند که از این تعداد ۶٣١۴٩ کد معاملاتی خریدار حقیقی این سهم بوده اند.
روابط عمومی بورس به نقل از گزارش منتشر شده توسط معاونت بازار در گزارش خود همچنین ادامه می دهد که از کل خریداران سهام آپ تعداد ١٠١٧ کد معاملاتی خریدار این سهم حقوقی بوده اند که طبق این گزارش ٩٢ درصد بازار این سهم را خریداران حقیقی و ٨ درصد این سهم نیز در اختیار کدهای معاملاتی حقوقی قرار گرفته است.
به این ترتیب می توان گفت هم اکنون بیش از ۶٣٠٠٠ نفر از هموطنان ایرانی سهامدار یکی از بزرگترین شرکتهای حوزه پرداخت الکترونیک شده اند و می توانند از این پس در موفقیتهای این برند سهیم باشند و این امر می تواند نوید بخش سایر شرکتهای فعال این حوزه نیز باشد.

پایان سلطه دولتیها در بورس
در آیین عرضه سهام آپ در بورس تهران، مدیر عامل بورس از شرکت آسان پرداخت به عنوان موفق ترین استارتاپ کشور یاد کرده بود و اشاره داشت: آسان پرداخت راه را برای سایر شرکتهای دانش بنیان هموار کرده است و این امید را در دل سایر شرکتهای این حوزه بوجود آورده است که آینده روشنی خواهند داشت.

قالیباف مدیر عامل بورس هفته گذشته در مصاحبه با خبرنگاران اشاره داشت که: حضور آسان پرداخت در بورس به سلطه شرکتهای دولتی پایان داد و البته نشان داد که شرکتهای خصوصی هم می توانند حضور در جمع بزرگان سرمایه را تجربه کنند و استقبال خریداران هم مؤید این مطلب بود که این شرکت توانسته است با عملکرد روشن و شفاف خود اعتماد عموم مردم را بدست آورد.

* کد خبر: 4780

این را نیز بررسی کنید

شرق تهران

 بانک سینا حرکت به سمت بانکداری پلتفرمی را آغاز کرده است

قائم‌مقام بانک سینا گفت: با تدوین برنامه راهبردی کسب‌وکار بانک، حرکت به سمت بانکداری پلتفرمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *