سه شنبه , ۴ مهر ۱۴۰۲

پاسخ های مظلومی به سوالاتی درباره «افزایش تعداد شرکت های بیمه» و «دستاوردهای برجام»

مدیرعامل بیمه رازی به دو سوال خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان درباره «افزایش تعداد شرکت های بیمه» و «دستاوردهای برجام برای صنعت بیمه» پاسخ گفت.

یونس مظلومی در پاسخ به این سوال که موضعش در قبال ورود چند شرکت بیمه ای جدید به بازار چیست، افزایش تعداد شرکت ها را با رعایت شروطی به نفع صنعت دانست.

او با بیان این که اگر شرکت های جدیدی که به بازار وارد می شوند، محصولات تازه ای ارائه کنند و در واقع ورودشان به توسعه بازار بیانجامد، می توان حضور آنها را به فال نیک گرفت، افزود: شرکت های جدید اگر قرار باشد از سهم بازار شرکتهای موجود استفاده کنند، مشکلی از صنعت حل نکرده اند.

وی با تاکید بر این که استفاده شرکت های جدید از روش های حرفه ای و غیر حرفه ای برای کاهش سهم بازار دیگر شرکت ها نمی تواند به نفع بازار بیمه باشد، افزود: شرکت های جدید اگر با رویکرد توسعه محصولات و نیز توسعه گستره جغرافیایی وارد شوند، مورد استقبال قرار می گیرند.

مدیرعامل بیمه رازی در پاسخ به سوال دیگری درباره دستاوردهای برجام برای صنعت بیمه پس از گذشت یک سال از اجرای آن، گفت: ما در یک سال گذشته، تقریبا هر روز یک مهمان خارجی داشته ایم که در آن مدیران شرکت های اتکایی، بروکرها و سایر نهادهای بیمه ای خارجی هر کدام برای جذب بخشی از بازار بیمه کشورمان پیشنهادهایی را مطرح کرده اند.

مظلومی با بیان این که در حوزه سرمایه گذاری برای صنعت بیمه کشورمان، هنوز اقدامی عملی از سوی خارجی ها صورت نگرفته است، اظهار کرد: فعلا آنها در حال محک زدن بازار هستند و هنوز چیزی عملیاتی نشده است.

مدیر عامل بیمه رازی که در یک نشست خبری حضور داشت، همچنین نارضایتی اش از عملکرد تنها شرکت ارائه کننده نرم افزار جامع بیمه ای را اعلام و تاکید کرد که برای انجام امور این بخش با چند شرکت خارجی وارد مذاکره شده است.

مظلومی با بیان این که ایران به لحاظ زیرساخت های آی تی در صنعت بیمه یکی از کشورهای ضعیف منطقه است، اظهار کرد: انحصار در این بخش به شدت به زیان شرکت های بیمه تمام شده و اکنون ۷۰درصد بازار بیمه کشور به لحاظ نرم افزارهای آیتی در اختیار شرکتی است که عملکرد بسیار ضعیفی دارد.

مدیرعامل شرکت بیمه رازی همچنین اعلام کرد که این شرکت به عنوان اولین شرکت بیمه ایرانی موفق به دریافت رتبه اعتباری بین المللی بیمه شده است.

مظلومی با بیان این که این رتبه اعتباری بین المللی پس از بررسی های صورت گرفته از سوی موسسه ای معتبر و دارای مجوز از اتحادیه اروپا به شرکت بیمه رازی ارائه شده است، اظهار کرد: رتبه بیمه رازی در ایران +A بوده و در سطح بین الملل هم به رتبه +B رسیده ایم.
وی خاطر نشان کرد: شرکت بیمه رازی همواره به دنبال افزایش فعالیت های خود در سطح بین المللی بوده و اخذ ابن رتبه اعتباری به این امر کمک خواهد کرد.
او درباره ملاک های موسسه رتبه بندی اعتبار بین المللی بیمه گفت: این موسسه که تحت نظر اتحادیه اروپا فعالیت می کند، برای ارائه این رتبه به مسائلی چون توانگری ایفای تعهدات و مدیریت ریسک، آمادگی شرکت بیمه از نظر ایفای تعهدات به لحاظ داشتن نقدینگی لازم در زمان نیاز و اینکه شرکت بیمه چقدر ریسک ها را نگه می دارد، آیا منابع را در جای مناسبی توزیع می کند یا خیر و…. توجه می کند و معیار رتبه بندی قرار می دهد.

کد خبر: 4743

این را نیز بررسی کنید

اختصاصی/ ضریب نفوذ بیمه «محرمانه» شد

با درخواست بیمه مرکزی، مهمترین شاخص عملکرد صنعت بیمه که «ضریب نفوذ بیمه» خوانده می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *