یکشنبه , ۶ اسفند ۱۴۰۲

کریمخان «نوین» را کنترل کرد

بیمه نوین تمرکز خود را بر کنترل ریسک گذاشته و خسارت های وارده به شرکت را کاهش داده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، در روزهایی که برخی شرکت های بیمه تلاش می کنند حق بیمه تولیدی خود را به هر شکل ممکن افزایش داده و با نرخ شکنی، نقدینگی بیشتری به شرکت وارد کنند، بدون این که به خسارت های احتمالی این اقدام در آینده نه چندان دور توجه داشته باشند، شرکت بیمه نوین روش دیگری را برای افزایش توان مالی برگزیده است.

آن طور که اطلاعات پنج ماهه بازار بیمه نشان می دهد، بیمه نوین در زمینه تولید حق بیمه، یک شرکت متوسط است. رشد حق بیمه آن در این مدت ۱۰٫۵ درصد است که تقریبا نصف متوسط کل بازار است.

با این حال بیمه نوین توانسته در کنترل ریسک بسیار خوب عمل کند. این شرکت صدور بیمه نامه را کنترل کرده، به طوری که رشد صدور بیمه نامه هایش تنها ۶٫۷۵ درصد و تقریبا نصف متوسط نرخ بازار است. به جای آن کاهش بیش از ۱۳ درصدی خسارت های پرداختی بیمه نوین نشان می دهد شرکت بر این بخش تمرکز بیشتری دارد. کاهش خسارت های پرداختی ناشی از انتخاب درست ریسک، فروش بیمه نامه های کم ریسک و جلوگیری از پرداخت خسارت های تقلبی می تواند باشد.

در همین راستا، کاهش ۷۷٫۷ درصدی تعداد خسارت های پرداختی شرکت بیمه نوین حاکی از این است که کریمخان زند به خوبی توانسته خروج به ناحق پول از شرکت را کنترل کند. این موضوع با نگاهی به تغییرات نسبت خسارت شرکت نیز به خوبی قابل مشاهده است.

گرچه نسبت خسارت بیمه نوین اکنون ۷۴ درصد است، اما کاهش ۲۰ درصدی این شاخص نشان می دهد عزم مدیران آن برای کنترل وضع مالی شرکت جزم شده است. کاهش ۲۰ درصدی، بیشترین کاهش نسبت خسارت در کل بازار بیمه کشور طی پنج ماه نخست امسال است، در حالی که متوسط رشد نسبت خسارت در صنعت بیش از ۵ درصد بوده است.

کد خبر: 4680

این را نیز بررسی کنید

مدیرعامل بیمه تعاون: تجربه حمایت از «کاراته» موفقیت آمیز بود

شش سال از مراسم معارفه تیم ورزشی کاراته شرکت بیمه تعاون گذشته و از آن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *