جمعه , ۷ بهمن ۱۴۰۱
خانه » ویژه » «بیمه دی» احیا شده است

«بیمه دی» احیا شده است

تازه ترین اطلاعات منتشر شده از بازار بیمه نشان می دهد شرکت بیمه دی به وضعیت مطلوب تری نسبت به آنچه تصور می شد رسیده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، در حالی که رشد متوسط حق بیمه تولیدی در کل بازار طی پنج ماه نخست امسال ۲۰ درصد بوده، رشد حق بیمه شرکت بیمه دی بیش از ۱۰۰ درصد است.

این شرکت هم اکنون ۲٫۳ درصد بازار بیمه کشور را در اختیار دارد که در مقایسه با برخی شرکتهای مدعی، سهم قابل توجهی است.

همچنین رشد ۴۵ درصدی تعداد بیمه نامه های صادره از سوی این شرکت نشان دهه اقبال خوب بیمه گزاران به بیمه دی است. به نظر می رسد اجرای کمپین تبلیغاتی این شرکت با کلید واژه «جبران» توانسته بازار خوبی را برای آن ایجاد کند.

رشد تعداد موارد خسارت بیمه دی نیز عدد مطلوبی است، به طوری که کمی از متوسط کل بازار پایین تر است. رشد ۲۷ درصدی تعداد موارد خسارت در مقایسه با شرکت هایی مانند بیمه سامان با ۱۴۵ درصد، بیمه پاسارگاد با ۴۹۴ درصد، و بیمه امید با ۲۴۸ درصد می تواند نشان دهنده سیاست درست کنترل ریسک در این شرکت باشد.

حتی شاخص مهم نسبت خسارت نیز در شرکت بیمه دی بسیار مناسب است. این نسبت در بیمه دی تقریبا نصف متوسط کل بازار است، در حالی که به عنوان مثال شرکت بیمه میهن نسبت خسارت ۱۶۸ درصد و شرکت بیمه حافظ نسبت خسارت ۹۳ درصد را تجربه می کنند.

* کد خبر: 4644

این را نیز بررسی کنید

حقوق و مزایای مدیران شرکت های بیمه افشا خواهد شد

ماده ۴۲ دستورالعمل حاکمیت شرکتی شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *