دوشنبه , ۱۰ مهر ۱۴۰۲

کمی درباره این روزهای «بیمه میهن»

بیمه میهن با تغییر مدیریتی رو به رو شده است، اما خوب است بدانیم مدیر جدید، این شرکت را در چه شرایطی تحویل می گیرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، خبر معرفی جواد سهامیان مقدم برای تصدی مدیرعاملی شرکت بیمه میهن در حالی منتشر شده که سایت این شرکت همچنان علی موسی رضا را مدیرعامل می داند. از سوی دیگر سایت بیمه مرکزی جلوی اسم مدیرعامل این شرکت را خالی گذاشته است.

شرکت بیمه میهن شرایط مساعدی ندارد. بر اساس آخرین اطلاعات موجود، سطح توانگری این شرکت در سال ۱۳۹۳ معادل ۳ بوده است. اطلاعات بازار بیمه در چهار ماه نخست امسال نشان می دهد شرکت بیمه میهن ۲۵ درصد بیش از متوسط کل بازار، خسارت پرداخت کرده است.

نسبت خسارت این شرکت به عدد قابل توجه ۱۴۸ درصد رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۶ درصد بیشتر است. این در حالی است که متوسط نسبت خسارت کل صنعت ۶۰ درصد و متوسط نرخ رشد آن تنها ۵ درصد بوده است.

ارزیابی ها از میزان رضایتمندی مشتریان نسبت به شرکت های بیمه نیز نشان می دهد بیمه میهن اوضاع مطلوبی ندارد. از میان ۱۹ شرکت بیمه که در ارزیابی اخیر مورد بررسی قرار گرفته اند، شرکت بیمه میهن رتبه ۱۴ داشته است.

با این حال مشخص نیست سهامیان مقدم که از او به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت یاد می شود، چه برنامه ای برای نجات بیمه میهن دارد.

 

کد خبر: 4538

این را نیز بررسی کنید

اختصاصی/ ضریب نفوذ بیمه «محرمانه» شد

با درخواست بیمه مرکزی، مهمترین شاخص عملکرد صنعت بیمه که «ضریب نفوذ بیمه» خوانده می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *