جمعه , ۱۰ آذر ۱۴۰۲

پرداخت ۱/۵ میلیارد تومان خسارت دیه در یک حادثه رانندگی

بیمه ایران در استان لرستان، بیش از یک میلیارد و ۵۲۶ میلیون تومان خسارت مالی و جانی (دیه ) در یک حادثه رانندگی پرداخت کرد.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، اردیبهشت ماه سال جاری یک دستگاه سواری پراید که نزد شرکت سهامی بیمه ایران دارای بیمه نامه شخص ثالث وحوادث راننده بود در کیلومتر ۴۷ محور خرم آباد-پل دخترتصادف و در این حادثه راننده پراید به همراه پنج نفر از اعضای خانواده اش فوت کرد . در پی وقوع این تصادف پرونده ای از سوی شرکت سهامی بیمه ایران درشعبه خرم آباد این شرکت تشکیل شد .

بر اساس این گزارش، پس از طی مراحل قانونی این پرونده ، بابت خسارت مالی وارده از سوی سواری پراید بیمه شده این مجموعه به اتومبیل مقابل ، معادل ۶ میلیون و ۳۳۰ هزار تومان خسارت تعیین وبه زیان دیده پرداخت شد.

این گزارش می افزاید : بابت غرامت فوت راننده مقصر ۲۵۳ میلیون و۳۳۰ هزارتومان وبابت دیه فوت سرنشینان پراید یک میلیارد و۲۶۶میلیون و۶۵۰ هزارتومان در وجه ذی نفعان وراث قانونی فوت شدگان کارسازی شد .

شاهپورجمشیدی مدیر کل بیمه ایران استان لرستان با اشاره به مبلغ بالای دیه پرداختی دراین حادثه به ذی نفعان افزود: قبول این تعهدات از عهده اشخاص حقیقی خارج است وهمگان نمی توانند از عهده آن برآیند از این رو٬ رانندگان باید مسوولیت خود در برابر حوادث ناشی از رانندگی با وسایط نقلیه را بیمه کنند تادرصورت بروز حادثه احتمالی٬ بیمه گر به کمک آنها بشتابد.

وی افزود: خوشبختانه مالک خودرو مورد اشاره بیمه نامه شخص ثالث وحوادث رانندگی داشت از این رو کل خسارت وارده بابت دیه و خسارت مالی اتومبیل مقابل٬ به زیان دیده و بازماندگان این حادثه رانندگی از محل این بیمه نامه پرداخت شد.

کد خبر: 4492

این را نیز بررسی کنید

قیمت خودرو

مدیرعامل بیمه ملت عضو هیئت رییسه سندیکای بیمه‌گران ایران شد

علی‌رضا یزدان‌دوست، مدیرعامل شرکت بیمه ملت با رای شورای عمومی به عنوان عضو اصلی هیئت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *