پنج شنبه , ۱۶ تیر ۱۴۰۱
خانه » بانک » آغاز همکاری هواپیمایی ملی تایلند با ایران از مهرماه

آغاز همکاری هواپیمایی ملی تایلند با ایران از مهرماه

نخستین پرواز هواپیمایی”تای ایرویز” به ایران ۱۰مهرماه انجام می‌شود تا همکاری هواپیمایی ملی تایلند با ایران با حضور مقامات دولتی دو کشور بصورت رسمی آغاز شود.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، “شارامپورن جوتیکاتیرا،” مدیرعامل شرکت هواپیمایی تای ایرویز اینترنشنال، در این زمینه گفته است: پروازهای تهران – بانکوک، در تاریخ ۱ اکتبر (۱۰ مهر) با ۴پرواز در هفته و توسط هواپیمای بویینگ ۷۷۷ آغاز می شود.

مدیرعامل این شرکت در ادامه اظهار کرد اطمینان دارد ایجاد این خط هوایی مابین دو کشور می تواند فرصت های جدید بسیاری را برای جذب گردشگران ایجاد کند. جوتیکاتیرا افزود این شرکت اکنون در موقعیتی قرار گرفته که می تواند تلاش‌های خود را در زمینه گسترش فعالیت ها و افزایش رقابت در ایران آغاز کند. وی در خصوص مسیر پروازی تهران-بانکوک اظهار کرد سالانه ۲۵۰ هزار نفر ایرانی به تایلند سفر می کنند. همچنین وی ابراز امیدواری کرد این خط هوایی بتواند در تسهیل سفر مسافران شبکه پروازی این خط هوایی به تهران و گسترش سفر گردشگران خارجی ایران نیز نقش مهمی ایفا کند.

بر اساس این گزارش در دیدار دهم مردادماه سال جاری بین “راسمی چیتهام” سفیر تایلند و مرتضی دهقان، قائم مقام هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری ارتقا سطح همکاری های مشترک در زمینه حمل و نقل هوایی دو کشور بحث و بررسی صورت گرفت. همچنین پیرامون تسهیل در راه اندازی پروازهای شرکت تای ایرویز تایلند به عنوان شرکت حامل پرچم آن کشور به ایران نیز مذاکراتی صورت گرفت و مقرر گردید پرواز این شرکت از اول اکتبر به ایران راه اندازی شود.

گفتنی است تای ایرویز عضو موسس اتحادیه Star Alliance ، اولین و بزرگترین اتحادیه‌ی خطوط هوایی دنیا به مرکزیت فرانکفورت آلمان است. الزام اصلی عضویت در این اتحادیه، رعایت بالاترین استاندارهای جهانی خدمات به مشتریان، امنیت و زیرساختهای فنی است.

لازم به ذکر است که تای ایرویز بیش از ۷۰ مقصد بین المللی در ۳۳ کشور مختلف اروپا، استرالیا و آسیا دارد که از جمله مهمترین این مقاصد میتوان بانکوک، گوانگژو، پکن، سیدنی، ملبورن و پرت را نام برد.

* کد خبر: 4463

این را نیز بررسی کنید

امکان پرداخت غیرحضوری نذورات در بانک دی

بانک دی امکان پرداخت غیرحضوری نذورات نقدی هم‌وطنان به آستان مبارک حضرت امام رضا(ع) را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *