دوشنبه , ۱۱ مهر ۱۴۰۱
خانه » بانک » معاون رییس جمهور تصریح کرد: توسعه پایدار شهری ماموریت اصلی بانک شهر

معاون رییس جمهور تصریح کرد: توسعه پایدار شهری ماموریت اصلی بانک شهر

معصومه ابتکار در دیدار با نمایندگان برنامه اسکان بشر ملل متحد گفت: از ماموریت‌های اصلی بانک شهر، حمایت از فعالیت‌های توسعه پایدار شهری است.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، دکتر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با بیان این مطلب گفت: بانک شهر همواره پیشگام در حمایت از پروژه‌های شهری بوده و به عنوان بانک عامل صندوق بین‌المللی اقتصاد شکوفایی شهری، نقش موثری به عهده داشته و این موضوع بسیار کار مهم و ارزنده‌ایست و توانمندی‌های این بانک در حوزه عمران شهری سبب شده که این نقش جهانی و بین‌المللی به بانک شهر سپرده شود.

وی تصریح کرد: ایجاد زمینه آشنایی بیشتر و ورود به استانداردهای شهر سبزتر به کشور به نوبه خود فعالیتی پسندیده است و البته این کار مسئولیت بسیار سنگینی است و نیاز به برنامه‌ریزی و سازماندهی دقیق و اصولی دارد‌.

معاون رییس‌جمهور، خاطرنشان کرد: به طور حتم، اجرا و توسعه این طرح به تجهیز تخصصی در بحث شکوفایی شهری و توسعه پایدار نیاز دارد و امیدواریم با توانمندی‌هایی که در بانک شهر سراغ دارم این امکان به بهترین نحو میسر شود.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، افزود: شاخص مهم ما در بحث شکوفایی شهری، بهبود کیفیت زندگی است و بانک شهر در کارنامه خود فعالیت‌های خوبی در این زمینه از جمله توسعه حمل و نقل عمومی ایفا کرده و در این خصوص بسیار نقش موثری داشته است.

ابتکار خاطر نشان کرد: به طور حتم در شرایط کنونی و پسابرجام به حضور و فعالیت در عرصه بین‌المللی بیشتر از هر زمانی نیاز داریم که این امر از طریق حمایت از نمایندگانی همچون بانک شهر امکانپذیر خواهد شد و همه ما باید تلاش کنیم تا این نقش را تقویت کنیم.

* کد خبر: 4320

این را نیز بررسی کنید

ایران زمین

رشد ۹۱ درصدی ظرفیت اعتباری بانک ایران زمین

آن طور که صورت های مالی منتهی به اسفند سال گذشته نشان می دهد، ظرفیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *