سه شنبه , ۹ خرداد ۱۴۰۲

همراه اول، قله دماوند را رها کن!

پایگاه خبری خرد و کلان – حمید رضا نصیری نژاد

مدتی پیش در جلسه ای، مدیرعامل همراه اول مدعی شد که این شرکت از فدراسیون کوهنوردی تقدیر نامه گرفته است، چون در قله دماوند، خط همراه اول امکان تماس دارد! همین ادعا کمی من را نسبت به عملکرد همراه اول ریزبین کرد.

آنتن دهی تلفن های همراه دیگر موضوعی قدیمی است و این روزها همه درباره ۳G و ۴G صحبت می کنند. اما جالب است که با وجود ادعای آنتن دهی همراه اول در کوه و حتی قله دماوند، برای من که در محل کارم در چهار راه جهان کودک است، قطع شدن آنتن همراه اول یک تجربه روزانه است!

در فاصله میدان ونک تا متروی میردادماد که محل تردد روازنه من است، تقریبا از سرویس دیتا هم خبری نیست.

اینها البته تنها مشکلات همراه اول نیست؛ موضوعی که باعث شد این گزارش نوشته شود، دو پیامکی است که همراه اول برای خط اعتباری من ارسال کرد. پیامک اول برای روز تولدم بود که اطلاع می داد می توانم با ارسال یک کد، ۲۴ ساعت رایگان تماس درون شبکه داشته باشم. این سرویس البته هیچ وقت برای من فعال نشد، چون ارسال کد با خطا رو به رو می شد.

تصور من این بود که احتمالا اشکال از گوشی باشد، اما وقتی پیامک دوم را دریافت کردم، متوجه شدم که اشکال از جای دیگری است.

Screenshot_2016-08-17-09-15-56

این پیامک ادعا می کند که من می توانم با فعالسازی کد هدیه، ۳ ماه با تعرفه کاهش یافته مکالمه داشته باشم. با توجه به تجربه قبلی، تصورم این بود که باز هم مشکلی در اجرای این طرح ایجاد شود. با این حال شانسم را امتحان کردم.

پاسخی که به درخواست من داده شد این بود که سرویس مذکور فقط برای مشترکان دائمی است و مشترکان اعتباری نمی توانند از آن استفاده کنند! واقعا همراه اول که خودش این پیامک را برای من ارسال کرد، نمی دانست که من از خط اعتباری استفاده می کنم؟!

کد خبر: 4248

این را نیز بررسی کنید

بیمه مرکزی: فسادی در صنعت بیمه وجود ندارد!

با گذشت حدود یک سال از انتصاب اعضای ستاد «مبارزه با مفاسد اقتصادی در صنعت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *