پنج شنبه , ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
خانه » بیمه » جباری: نباید به اصالت صندوق خدشه وارد کرد

جباری: نباید به اصالت صندوق خدشه وارد کرد

 مدیرعامل صندوق تامین خسارتهای بدنی با انتقاد از کسانی که درون صنعت بیمه اند، اما به اصالت این صندوق خدشه وارد می کنند، آنها را مانند کسانی دانست که درون قایقی نشسته و آن را سوراخ می کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، دکتر علی جباری در نشستی با حضور خبرنگاران، اعلام کرد که اکنون بیش از ۹۵ درصد مطالبات صندوق از شرکت های بیمه وصول می شود، اما برخی شرکت ها این تعهد قانونی را به راحتی ایفا نمی کنند.

انتقاد او به برخی مدیران عامل شرکت های بیمه بود که نه تنها سهم صندوق از حق بیمه شخص ثالث را دیر پرداخت می کنند، بلکه به اصالت آن هم ایرادهایی وارد کرده و معتقدند در هیچ جای دنیا چنین نهادی وجود ندارد.

به گفته جباری، اکنون ۱۰ میلیون موتورسیکلت در کشور وجود دارد که فقط ۵۰۰ هزار دستگاه آنها بیمه نامه شخص ثالث دارند؛ آنها در هر لحظه خطر ایجاد می کنند، چه برای خود و چه برای شخص ثالث.

او با اشاره به این که کاهش تعداد کشته های رانندگی در کشور به یک عزم ملی نیاز دارد، گفت: ۱۷ هزار کشته و ۳۰۰ هزار مصدوم رانندگی سالانه در کشور ما، عددی تامل برانگیز است.

مدیرعامل صندوق تامین خسارتهای بدنی با بیان این که قانون جدید بیمه شخص ثالث بسیار مترقی و کامل است، گفت: ۶۰ درصد مصدومان در حوادث رانندگی، بین ۲۰ تا ۵۰ سال قرار دارند و این اتفاق بسیار تاسف بار است.

جباری این را هم گفت که صندوق در حال تکمیل یک بانک اصلاعاتی هوشمند است که نظام تشکیل پرونده را به شفافیت بسیار بالایی می رساند.

او همچنین از جدیت در وصول مطالبات صندوق خبر داد و گفت: در سال گذشته ۷ میلیارد تومان از این مطالبات را وصول کردیم، در حالی که فقط در سه ماهه نخست امسال میزان وصول مطالبات ۳ میلیارد تومان بوده است.

مدیرعامل صندوق تامین خسارتهای بدنی اعلام کرد که الزام سرمایه گذاری منابع صندوق در بانک های دولتی، می تواند منابع صندوق را با چالش مواجه کند، بنابراین به دنبال راهکاری قانونی برای حل این مشکل هستیم.

* کد خبر: 4214

این را نیز بررسی کنید

بیمه رازی

تقدیر از نمایندگان برتر جشنواره رازمان

جشنواره فروش بیمه‌نامه‌های آتش‌سوزی دیجیتال (طرح رازمان) از ۲۲آذر ۱۳۹۹ آغاز و ۲۱ اسفندماه سال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *