پنج شنبه , ۹ آذر ۱۴۰۲

بانک قرض الحسنه رسالت شعب خود را کاهش می دهد

در حالی که بانک مرکزی چند سالی است بانکها را ملزم کرده تعداد شعب خود را کاهش دهند و البته بسیاری از بانکها این دستور را جدی نگرفته اند، بانک قرض الحسنه رسالت در این زمینه پیش قدم شده است.

محمدحسین حسین‌زاده در پاسخ به سوال خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان مبنی بر این که برنامه این بانک برای شعب خود در سال جاری چیست، گفت: بانک قرض الحسنه رسالت در حال حاضر ۲۸۲ شعبه دارد، اما قصد داریم این تعداد را کاهش دهیم.

به گفته او، در یک دوره این بانک حدود ۳۰ صندوق قرض الحسنه را تعیین تکلیف کرد و بخشی از این شعب، در واقع از صندوق های قرض الحسنه به ارث رسیده اند، اما برنامه بانک در حال حاضر کاهش شعب است.

حسین زاده تاکید کرد که دنیای امروز دنیای توسعه فضای مجازی و بانکداری الکترونیک است، به همین دلیل بانک قرض الحسنه رسالت هم این خدمات را توسعه خواهد داد.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ما مبنی بر این که نحوه تسویه اقساط تسهیلات گیرندگان از این بانک چگونه است، گفت: مشتریان ما خوش حساب اند، به طوری که سهم مطالبات معوق در بانک ما حداکثر ۲ درصد از کل تسهیلات پرداختی است.

او با اشاره به این که بانک قرض الحسنه رسالت یک نهاد قرض الحسنه، خرد و اجتماعی است و به حیطه فعالیت های تجاری بانک ها وارد نخواهد شد، اظهار کرد: ۸۰ درصد مردم جامعه که قشر متوسط هستند، هدف ما قرار گرفته اند، به طوری که حداکثر تسهیلات پرداختی در این بانک ۳۰ میلیون تومان است.

وی همچنین از برنامه این بانک برای جمع کردن منابع کانون ها و گروه های اجتماعی خبر داد و گفت: با این کار می توان خدمات ویژه و قابل توجهی به این جوامع ارائه کرد؛ البته در حال حاضر حدود ۱۵۰۰ کانون با بیش از ۱۵ هزار عضو از این خدمات بانک ما استفاده می کنند.

حسین زاده منابع این بانک در حال حاضر را حدود ۷۷۰۰ میلیارد تومان اعلام و خاطرنشان کرد: در سه سال گذشته ۱٫۵ میلیون فقره وام بانکی پرداخته ایم.

کد خبر: 4219

این را نیز بررسی کنید

بنگاه هایی که به بانک ها تحمیل می شوند

طی سالهای اخیر بارها به موضوع بنگاهداری بانک ها و لزوم خروج از بنگاه داری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *