شنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۱
خانه » بانک » تقدیر چمران از همکاری بانک شهر با سازمان ملل متحد

تقدیر چمران از همکاری بانک شهر با سازمان ملل متحد

رئیس شورای اسلامی شهر تهران، از زحمات بانک شهر در همکاری با اسکان بشر سازمان ملل متحد ((UN-HABITAT و تشکیل صندوق جهانی برنامه CPI-MC قدردانی کرد.

گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به موفقیت این بانک در سطح بین‌المللی و همکاری با سازمان ملل، گفت: بر اساس مذاکراتی که بانک شهر با اسکان بشر سازمان ملل متحد (UN-HABITAT) انجام داده بود، مقرر شد تا رویکرد جدیدی در برنامه‌ریزی شهری و امور مالی شهرداری‌ها برای دستیابی به وضعیت پایدار در سطح کلان شهرها در حوزه شهرهای آسیایی و آفریقایی ایجاد شود که مذاکره برای انجام این کار به سرانجام رسید و این بانک در تفاهم‌نامه‌ای که در ژنو منعقد شد به عنوان بانک عامل در این زمینه از اسکان بشر سازمان ملل متحد به شهرهای مربوطه معرفی شد.
وی افزود: بانک شهر نخستین بانک ایرانی است که به عنوان بانک عامل موفق به انجام این کار شده و با توجه به این که این بانک، به نوعی بانک شهرداری‌هاست و مردم نیز استقبال فراوانی از سپرده‌گذاری در آن داشته‌اند، این اقدام قابل تحسین و قدردانی است.
چمران همچنین با اشاره به تشکیل صندوق جهانی CPI-MC گفت: این بانک به عنوان شریک محوری منطقه‌ای برنامه CPI-MC در آسیای غربی و آفریقای شمالی و متولی تشکیل صندوق جهانی آن است که در قالب یک نهاد اقتصادی و مالی با رویکرد اجتماعی، فرهنگی و زیست‌محیطی فعالیت می‌کند و این موضوع مهمی است.
رئیس شورای عالی استان‌ها در ادامه با اشاره به اقدامات بانک شهر در عمران و آبادی شهرها اظهارکرد: به طور حتم، اقدامات صورت گرفته در حوزه عمران و آبادی شهرها نقش بسزایی در این موفقیت بین‌المللی داشته است، چرا که مردم شاهد تلاش‌های چشمگیر این بانک در ارتقای سطح کیفی زندگی در شهرها هستند.
چمران تصریح‌کرد: بانک شهر، حمایت‌های مالی زیادی از حوزه حمل و نقل عمومی به ویژه از متروی کلانشهرها داشته تا شهرداری‌ها بتوانند در هنگام خرید، سرمایه‌گذاری لازم را انجام داده و همچنین از سرمایه‌گذاری‌ها به بهترین شکل استفاده کنند.
به گفته وی، بانک شهر همواره و تا جایی که سرمایه این بانک اجازه داده، برای رفع نیازمندی‌های شهرداری‌ها فعال بوده و البته شهرداری‌ها نیز باید در بازپرداخت به موقع آن توجه داشته باشند تا این حمایت‌ها ادامه داشته باشد.

* کد خبر: 4140

این را نیز بررسی کنید

 احیای بزرگترین واحد تولیدی واگن کشور با مشارکت بانک صادرات ایران

​عضو هیئت‌مدیره بانک صادرات ایران گفت: شرکت واگن پارس به عنوان بزرگترین واحد تولید واگن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *