جمعه , ۱۰ آذر ۱۴۰۲

شهرام جزایری و ثامن الحجج، پرتکرارترین نامها در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه

بیستم تا بیست و سوم تیرماه، نمایشگاه بین المللی تهران میزبان نهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه بود. درباره دستاوردهای این نمایشگاه چندان نمی توان اظهار نظر کرد، اما درباره حاشیه های آن به خوبی می توان سخن گفت. حاشیه هایی که از متن بسیار پررنگ تر بودند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، مهمترین حاشیه نمایشگاه امسال، تجمع سپرده گذاران موسسه ثامن الحجج بود. سپرده گذارانی که برای دریافت سپرده های خود در روز نخست نمایشگاه، ابتدا جلوی معاون اول رئیس جمهور و وزیر اقتاد را گرفتند و با فریادهای خود، توجه به این موضوع را خواستار شدند.

آنها سپس جلوی غرفه بانک مرکزی و بانک پارسیان تجمع کرده و با سردادن شعارهایی، خواستند که به این مشکل رسیدگی شود. این تجمع البته در روز آخر نمایشگاه هم تکرار شد. حدود ساعت ۴ بعدازظهر روز بیستم تیرماه، زمانی که نمایشگاه به ساعات پایانی خود نزدیک می شد، حدود یک صدر نفر از سپرده گذاران موسسه ثامن الحجج این بار با شور و هیجان بیشتری در مقابل غرفه بانک مرکزی و بانک پارسیان تجمع کرده و شعارهای تندی علیه رئیس کل بانک مرکزی و بانک پارسیان سر دادند.

این تجمع با حضور پلیس به یک درگیری مختصر انجامید، اما پس از حدود ۱۵ دقیقه، به بیرون از سالن هدایت شد.

میزان کم بازدیدکنندگان از نمایشگاه، یکی از دیگر از حاشیه ها بود. آن طور که از چهار روز نمایشگاه دیده می شد، تعداد بازدیدکنندگان بیرونی چندان زیاد نبودند و اغلب کسانی که در راهروها دیده می شدند، خود غرفه داران بودند.

پراکندگی غرفه ها از دیگر مشکلات این نمایشگاه بود. به نظر می رسید با توجه به تجربیات سالهای گذشته، این مشکل می توانست در سال جاری برطرف شود. به عنوان مثال می شد همه شرکت های بیمه در یک سالن، بانک ها در یک سالن و شرکت های بورسی در یک سالن و یا در سالن های مجاور تجمیع شوند. با این حال شرکت کنندگان در نمایشگاه با این مشکل مواجه بودند که در یک سالن انواع غرفه های بانکی، بورسی، رسانه ای و حتی غرفه های شرکت های سرمایه گذاری با هم دیده می شدند.

موسسات اعتباری بر خلاف سالهای قبل در نمایشگاه حضور چندانی نداشتند. به جز موسسه عسکریه که حضور پررنگی داشت، نبود غرفه موسسات نور، کوثر و کاسپین که از بانک مرکزی مجوز فعالیت دارند در این نمایشگاه مشهود بود.

نام شهرام جزایری در این نمایشگاه بارها شنیده شد. فردی که ادعا می کرد از سوی یک شرکت بخش خصوصی در نمایشگاه حضور یافته، با مراجعه به غرفه بانک و بیمه ها، از آنها می خواست حمایت مالی از همایشی با موضوع مرتبط با کسب و کار را بپذیرند که سخنران نخست آن شهرام جزایری است. او در مراجعه به چندین غرفه با واکنش منفی غرفه داران مواجه شد.

البته پس از ۹ دوره برگزار شدن این نمایشگاه، هنوز این سوال برای شرکت ها، بانک ها و اهالی رسانه وجود دارد که دستاورد شرکت در چنین نمایشگاهی چیست؟

کد خبر: 4042

این را نیز بررسی کنید

خوش کیش: امکان استفاده از ظرفیت اتکایی «کشورهای دوست» وجود دارد

مدیرعامل شرکت بیمه اتکایی امین معتقد است تحریم ها به خوبی توانسته است قدرت مدیریت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *