چهارشنبه , ۱۳ مهر ۱۴۰۱
خانه » بانک » خبری تازه برای سهامدارن پدیده شاندیز

خبری تازه برای سهامدارن پدیده شاندیز

رئیس هیات مدیره پدیده شاندیز در برنامه تلویزیونی پایش شیوه انجام تعهدات سهامداران عمده این شرکت را اعلام کرد.
به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، احمد نوروزی در برنامه زنده تلویزیونی «پایش» که شب گذشته از شبکه یک سیما پخش شد، اظهار کرد: مهم ترین سوال سهامداران پدیده درباره تعدیل و قیمت سهام است
رئیس هیات مدیره پدیده شاندیز با اشاره به اینکه آینده خوب و امیدوار کننده ای برای سهامداران در این پروژه مشهود است، ادامه داد: تعیین قیمت سهام توسط کارشناسان منتخب قوه قضائیه صورت گرفته و بنا بر گفته های این کارشناسان در بسیاری از موارد کف قیمت لحاظ شده است و قیمت کارشناسی هر سهم ۴۹۸۵۰ ریال اعلام کرده اند لیکن بر اساس بررسی های گسترده، کارشناسی های تکمیلی روی گزارش ارزیابی سهام فوق، وجود اختلاف نظرهای فراوان در خصوص قیمت گذاری اموال و دارایی ها بویژه در مجتمع کیش، تغییرات ایجاد شده در داراییها، هزینه های سال ٩۴ و هزینه تسهیلات افزایش یافته در نهایت هیات مدیره با رعایت حقوق کلیه سهامداران بویژه سهامداران خرد پیشنهاد نمود که به ازای هر سهم که خریداری شده و بهای آن پرداخت شده است معادل ۲٫۵۷۷ سهم دیگر از سهامدار عمده کسر و به آنان منتقل گردد.
وی ادامه داد: در این موضوع کل تعهدات و سهام هدیه وعده داده شده نیز لحاظ شده است که مورد تایید ستاد تدبیر استان قرار گرفته است.
نوروزی اظهار داشت: بر اساس این قیمت و لحاظ قیمت ۱۲۰۷۲ تومان سهام در گذشته، به کلیه سهامداران به ازای سهامی که خریداری و وجه ان را پرداخت کرده اند معادل ۲٫۵۷۷ سهم دیگر از سهم سهامدار عمده منتقل خواهد شد.
نوروزی اضافه کرد: به عنوان مثال اگر کسی ۱۰۰۰ سهم خریداری و وجه ان را پرداخت کرده باشد دارای ۳۵۷۷ سهم خواهد بود.
رییس هیات مدیره پدیده خاطرنشان کرد: قابل ذکر است سهام هدیه که در گذشته واگذار شده و به نام آنها منتقل شده، کماکان متعلق به آنها بوده ولی مشمول دریافت سهام مازاد نمی شود و سهام هدیه قول داده شده در مناسبتهای مختلف در این عدد لحاظ شده است.
ی بابت تاخیر در انجام وعده های داده شده از سهامداران عذرخواهی کرده و از تلاش اعضای ستاد تدبیر و مجموعه های درگیر حل مشکلات و ساماندهی این موضوع تشکر نمود.
نوروزی با بیان اینکه در مجموعه پدیده هیچ فساد اقتصادی رخ نداده است، گفت: مسلم است که این پروژه درگیر تخلفات قانونی در خصوص فروش و تعیین قیمت سهام، ساخت و سازها و … بوده اما در حال حاضر، شرایط به گونه ای پیش رفته که می توان به آینده امیدوار بود. لذا سهامداران مطمئن باشند سهامی که در اختیار دارند ارزش بالایی دارد.
وی با بیان اینکه شرکت پدیده شاندیز به سمت شرکت سهامی عام شدن در حال حرکت است، اظهار کرد: ما تصمیم گرفتیم از طریق ورود به بورس و فرابورس بحث عرضه و تقاضای سهام را حتماً تحت نظارت بورس پیگیری و اجرایی کنیم. این سهام ارزشمند است و بحث نقل و انتقال آن هم مساله مهم و اساسی است.
نوروزی در خصوص فرآیند نقل و انتقال یادآور شد: شرکت پدیده نسبت به طراحی بخشی در سایت الکترونیکی شرکت اقدام خواهد کرد که هر سهامدار بتواند با کدملی و کد سهامداری خود به آن ورود کرده و وضعیت سهامش را بررسی و تایید کند تا پس از آن برایش برگه های اعلام وضعیت سهامش و از طریقی که خودش تعیین میکندارسال گردد.
وی یادآور شد: مشکل پدیده امروز فقط مشکل ۱۳۶ هزار سهامدار و یا مشکل هیات مدیره نیست بلکه مشکل نظام جمهوری اسلامی است و همه مدیران کشور در قبال این موضوع احساس وظیفه دارند و تلاش میکنند. انتظار این است که رویکرد حمایتی و همکاری بیش از پیش در سطح کشور ایجاد شود و دستگاه های مربوطه حمایت های لازم را به عمل آورند. ادعای دستگاههای دولتی و شهرداری نیز باستناد قوانین مربوطه با رویکرد جدید و حمایتی کاهش یابد .
رئیس هیات مدیره پدیده شاندیز با اشاره به اینکه اموال شرکت متعلق به ۱۳۶ هزار سهامدار است، تصریح کرد: مساله اصلی در حال حاضر نقل و انتقال سهام است تا از این طریق بتوان به تعهدات داده شده جامه عمل پوشاند.
وی با بیان اینکه پروژه پدیده شاندیز یک پروژه کامل و جامع است و می تواند رقیبی جدی برای مجتمع های گردشگری در کشورهای منطقه باشد، خاطرشان کرد: این مجموعه ارزش فوق العاده ای دار و سرمایه گذاری در آن دارای توجیه اقتصادی بالایی است.

* کد خبر: 4033

این را نیز بررسی کنید

ایران زمین

رشد ۹۱ درصدی ظرفیت اعتباری بانک ایران زمین

آن طور که صورت های مالی منتهی به اسفند سال گذشته نشان می دهد، ظرفیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *