یکشنبه , ۹ بهمن ۱۴۰۱
خانه » ویژه » بی اعتنایی جهانگیری و طیب نیا به سپرده گذاران ثامن الحجج + تصاویر و فیلم

بی اعتنایی جهانگیری و طیب نیا به سپرده گذاران ثامن الحجج + تصاویر و فیلم

روز گذشته در افتتاحیه نمایشگاه بورس، بانک و بیمه، آن چه بیش از همه خودنمایی کرد، تجمع اعتراضی سپرده گذاران موسسه اعتباری ثامن الحجج بود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، پس از این که در تسویه حساب کفیل موسسه ثامن الحجج با سپرده گذاران آن اختلال هایی پیش آمد، روز گذشته مردم از فرصت پیش آمده استفاده کرده و تلاش کردند در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه، اعتراض خود را به گوش مسئولان برسانند.

روایت خبرنگار ما که شاهد عینی این اعتراض ها بود، به شرح زیر است.

مراسم افتتاحیه نمایشگاه در سالن خلیج فارس با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر اقتصاد برگزار شد. پیش از ورود مقامات به محل افتتاحیه، تعدادی از سپرده گذاران در این محل تجمع کرده و همزمان با ورود معاون اول رئیس جمهور، با صدای بلند از او خواستند به حرفشان توجه کند. با این حال زمانی که جهانگیری و طیب نیا در حلقه محافظان و بدون توجه به درخواست مردم، به سمت محل سخنرانی هدایت شدند، صدای معترضان بلند شد و فریاد اعتراض برخواست.

پس از اتمام سخنرانی، معترضان هم متفرق شده و در چند گروه کوچک به سمت بخش های مختلف نمایشگاه حرکت کردند.

اما اوج ماجرا در سالن ۳۸ و مقابل غرفه بانک پارسیان بود. در این تجمع حدود ۱۰۰ نفره، تعدادی پلاکارد با مضامین مختلف و در اعتراض به متوقف شدن روند تسویه حساب سپرده گذاران ثامن الحجج دیده می شد. یک نفر از سپرده گذاران ثامن الحجج که لیدر جمع بود، به خبرنگار ما توضیح داد که علت این اعتراض چیست.

وی با بیان این که بانک پارسیان به عنوان کفیل موسسه ثامن الحجج، درباره سپرده های بیش از ۱۰۰ میلیون تومان پاسخگو نیست، گفت: بانک پارسیان اعلام کرده فقط می تواند ۳۵ میلیون تومان از سپرده ما را بازگرداند.

به گفته او سود سپرده ها از شش ماه گذشته پرداخت نشده و اصل سپرده ها هم قابل دریافت نیست.

وی اعلام کرد که بخش قابل توجهی از تجمع کنندگان، دارای سپرده های با رقم بیش از یک میلیارد تومان هستند و به همین دلیل اعتراض ها بالا گرفته است.

او در پاسخ به این سوال که سپرده گذاران در موسسه غیرمجاز ثامن الحجج چه توقعی از نظام بانکی دارند، گفت: موسسه ثامن الحجج مجوز فعالیت داشته و اسناد بانک مرکزی این موضوع را تایید می کند. او در عین حال کپی نامه هایی را در دست داشت و مدعی بود این اسناد نشان دهنده فعالیت مجاز موسسه ثامن الحجج است.

در ادامه و پس از شعار دادن تجمع کنندگان، پلیس وارد ماجرا شد و آنها را متفرق کرد. رئیس کل بیمه مرکزی و رئیس سازمان بورس از نزدیک شاهد این ماجرا بودند. در جریان این تجمع اعتراضی، کارشناسان حاضر در غرفه بانک پارسیان، تلاش کردند با توضیحات خود جو را آرام کرده و پاسخ سپرده گذاران ثامن الحجج را بدهند.

IMG_4263

۲۰۱۶۰۷۱۰_۱۲۵۶۳۵ ۲۰۱۶۰۷۱۰_۱۲۵۶۳۱ IMG_4258

 

 

* کد خبر: 3986

این را نیز بررسی کنید

حقوق و مزایای مدیران شرکت های بیمه افشا خواهد شد

ماده ۴۲ دستورالعمل حاکمیت شرکتی شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس …

یک دیدگاه

 1. با سلام خدمت همدردان عزیز????
  طی این چندین ماه برخی نظرات ، رفتارها و شواهد چه از طرف مسولین بانک مرکزی، موسسه، قوه قضایه و برخی سپرده گذاران چیزهای که برداشت شخصی من بدون هیچ وابستگی و…..بوده را خدمتتان بیان میکنم که شاید هم درست نباشد:
  ۱٫اینکه بانک مرکزی در نظارت و صیانت از سپرده های مردم کوتاهی کرده هیچ شکی نیست وبه اندازه خود موسسه مقصر و زیر سوال هست با دادن لوح تقدیر و …….
  وحالا با فرا فکنی و توجیهات مزخرف سعی دارد اذهان را منحرف کند که دیگر این سیاستها و…در بین مردم چه عوام چه خاص جایگاهی ندارد.
  ۲٫در کلاهبرداری موسسه بویژه شخص «م»، نزدیکانش و برخی رییس شعب موسسه هیچ شکی وجود نداره و نخواهد داشت «م» از اوایل تابستان گذشته شروع به انتقال املاک و مستقلات موسسه کرده بود، با برنامه ریزی سپرده های آشنایان خود و رییس شعب در سراسر ایران را خارج کردند که با یک بررسی و تحقیق از زمان خروج سپرده و رابطه انها با رییس شعب همه چیز مشخص خواهد شد.
  در این بین هم «م» شروع به تبانی با سپرده گذاران کلان از جمله برخی بانکها و موسسات و نفرات صاحب قدرت کرد که در رسیدن به هدف اصلی خود او را دچار مشکل نکند ود این بین دیواری کوتاه تر از ما سپرده گذاران معمولی پیدا نکرده بودند که تمام ضررها و زیانها را بر گردن این قشر بیندازند
  گرچه کمی دیر شده بود ولی باورود قوه قضایه و وزارت اطلاعات و بانک مرکزی حسابها ی موسسه مسدود و اموال توقیف شد که به این روش ارگانهای نظارتی کمی از کوتاهی خود را جبران کردند.
  ۳٫با مسدود شدن حسابهای و….. و قرا گرفتن برخی اسناد در رهن بانک مرکزی تا مبلغ ۳۵م تومان پرداخت شد که بعد از ان با کار شکنی «م» و عوامل وابسته به ان در ارایه اسناد املاک و مستقلات به بانک مرکزی این مسءله متوقف شد.
  در این بین چه موسسه چه بانک مرکزی توسط عوامل خود در بین تجمع کنندگان رخنه کرده و سعی کردن تجمعات را به سمت و سوی اهداف خودشان سوق دهند ی مدت با جوی سازی بانک مرکزی نسبت به تراز منفی موسسه فشار تجمعات را به سمت موسسه بردبعد از اون موسسه با اعلام تراز مثبت و فشار عوامل با نفوذ خود اعتراضات را به سمت بانک مرکزی کشاند و بانک مرکزی مثل همیشه برای فرار از مسولیت افکار را متوجه قوه قضایه و شایعه پراکنی کرد برای خریدن زمان وپیدا کردن راه حل مناسبی که مد نظر خودشان بود ودر این بین همین دوست داشتن این لقمه چرب و نرم را به دوستان و…..خودشان بدهند که با بازداشت بعضی ار رییس شعبات و «م» وواگذاری برخی از املاک و… مثل واگذاری امتیاز اب وبرق کیش به موسسه عسگریه شرایط برای پرداخت مبالغ سپرده گذاران فراهم شده که طمع کردن بانک عامل و فشار عوامل سپرده گذار کلان مثل بانکها و افراد خاص دوباره شرایط را پیچیده کرده است.
  چیزی که عیان شده پول و موجودی کافی برای پرداخت سپرده هست فقط جنگ و طمع ……
  که میخواهند از دیوار کوتاه سپرده گذران عادی با برن ???????
  ۴٫در این بین بعضی از سپرده گذران هم با چابلوسی سعی دارن خود را در گروه خواص قرار دهند.بعضیاشون هم فقط دنبال برداشتهای سیاسی و…هستند
  بهر حال سپرده گذاران عادی و مظلوم باید با تجمعات در موسسات و سرپرستی ها صدای مظلومیت خود را به همه برسانند و بفهمانند که از تمام مسایل پشت پرده خبر دارن.
  ۵٫دروغگویی مسولین در مورد امار و ارقام و وعده های دروغین صبر سپرده گذاران را به اتمام رسانده که با برخی شایعات میخواهند مردم را ارام کنند .
  ۶٫بی عدالتی ، غیر شرعی و غیر حقوقی بودن اطلاعیه شماره ۹هم بخاطر دلایل مشروحه فوق بود
  دوستان فقط با تجمع و درخواست سپرده خود بدور از هرگونه شعار سیاسی و بازیچه قرار گرفتن میتوان حق خود را گرفت??????

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *