یکشنبه , ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
خانه » ویژه » چند سوال مشخص درباره ماجرای فیش های حقوقی

چند سوال مشخص درباره ماجرای فیش های حقوقی

پایگاه خبری خرد و کلان، حمید رضا نصیری نژاد- مدتی است که فیش حقوقی تعدادی از مدیران نظام بانکی در فضای مجازی و پس از آن سایر رسانه های رسمی منتشر می شود.

در پی این اتفاق و حساس شدن موضوع، برخی از مدیران دریافت کننده ارقام نجومی از سمت خود عزل شده و یا این که استعفا کرده اند. در این میان اما چند پرسش ایجاد شده که بد نیست برای آنها به دنبال پاسخ باشیم.

۱- آیا این پرداخت ها قانونی بوده است؟ در این صورت عزل یا استعفای افراد چه معنایی دارد؟

۲- آیا این پرداخت ها غیرقانونی بوده است؟ در این صورت پس از عزل یا استعفا، این افراد محاکمه خواهند شد؟

۳- چه تضمینی هست که این افراد پس از برکناری، در محل دیگری مشغول به کار نشده و به روال قبلی در دریافت های نجومی ادامه ندهند؟

۴- چه تضمینی هست افراد جدیدی که جایگزین این مدیران می شوند، به دریافت های نجومی داخل یا خارج از روال قانونی ادامه ندهند؟

۵- آیا برخورد با افرادی که دریافت های نجومی دارند، فقط منوط به افشای فیش حقوقی آنها در فضای مجازی و رسانه هاست؟ یعنی به جز عده ای که رقم دریافتی آنها هم اکنون افشا شده، سایر مدیران دریافت های نجومی و غیرقانونی ندارند؟

۶- تکلیف کسانی که با رانت همین مدیران دریافت کننده ارقام نجومی، توانسته اند برای خود درآمد نجومی دست و پا کنند چیست؟

۷- آیا این استدلال که برخورد با مدیران دریافت کننده حقوق های نجومی، سایر مدیران را دلسرد می کند درست است؟ آیا کشور از این پس با مشکل کمبود مدیر رو به رو خواهد شد؟

۸- آیا افشای پی در پی فیش های حقوقی در رسانه های رسمی کشور و واکنش دولت به فساد مالی افشا شده در این جریان تا حد عزل و برکناری متخلفان، نشان دهنده این نیست که ادعای حریم خصوصی بودن فیش حقوقی، باطل است؟

* کد خبر: 3910

این را نیز بررسی کنید

حقوق و مزایای مدیران شرکت های بیمه افشا خواهد شد

ماده ۴۲ دستورالعمل حاکمیت شرکتی شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *