جمعه , ۱۰ آذر ۱۴۰۲

بیمه گران محترم؛ ادعایتان را ثابت کنید!

در قانون جدید بیمه شخص ثالث، شرکت ها به فروش این بیمه نامه مجبور نیستند. آنها می توانند فروش این بیمه نامه را انتخاب کنند، چون همواره از زیان ده بودن این رشته گلایه داشته اند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، این فرصت طلایی بعد از سالها برای شرکت های بیمه پیش آمده که فروش این بیمه نامه زیان ده را متوقف کنند! بیمه نامه ای که تقریبا نیمی از پرتفوی کل صنعت را به خود اختصاص داده و زیان قابل توجهی را به شرکت ها تحمیل کرده است.

گرچه ادعای زیان ده بودن بیمه نامه شخص ثالث همواره از سوی بیمه گران مطرح شده، اما هیچ کس نفهمید اگر این رشته زیان ده است، پس علت ارائه تخفیف های بی سابقه در فروش آن چیست.

با این حال به نظر می رسد ابلاغ قانون جدید که بر اساس آن دیگر شرکت ها الزامی به فروش بیمه نامه شخص ثالث ندارند، فرصتی برای خروج شرکت های مدعی زیان دهی از این بازار باشد.

این اما یک روی ماجراست. روی دیگر آن این است که بیمه نامه شخص ثالث در واقع معبری برای فروش سایر بیمه نامه هاست. به هر حال فرصتی که قانون جدید برای شرکت های پیش آورده، می تواند ادعای آنها درباره عدم تمایل به فروش این بیمه نامه را ثابت کند.

در این زمینه، مدیر بیمه های اتومبیل بیمه معلم معتقد است بیمه گران همچنان به صدور این بیمه نامه ادامه خواهند داد.

سیاوش کمندی با بیان این که هم اکنون حدود ۴۵ درصد پرتفوی های شرکت ها، بیمه شخص ثالث است، گفت: عمل کردن به تعهدات قبلی در این رشته، منوط به فروش بیمه نامه جدید است.

وی با تاکید بر این که بیمه شخص ثالث ویترینی برای فروش سایر رشته هاست، اظهار کرد: حجم بالای فروش در این رشته، موجب گردش نقدینگی بالا در شرکت ها می شود.

کمندی افزود: با توجه به استدلال های ارائه شده، شرکت بیمه معلم به فروش بیمه نامه شخص ثالث ادامه خواهد داد.

کد خبر: 3896

این را نیز بررسی کنید

خوش کیش: امکان استفاده از ظرفیت اتکایی «کشورهای دوست» وجود دارد

مدیرعامل شرکت بیمه اتکایی امین معتقد است تحریم ها به خوبی توانسته است قدرت مدیریت …

یک دیدگاه

  1. سلام ممنون از مطالب زیبای شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *